K, 27.09.2023

Tartu tantsija võitis Soome tänavatantsuvõistlusel esikoha

Lenel Karu
, reporter
Facebook
Comments
Seekord pälvis kõrge lennu stipendiumi ka tantsija Hanna Mändmaa.
Seekord pälvis kõrge lennu stipendiumi ka tantsija Hanna Mändmaa. Foto: Janette Mirjamo

Tartust pärit 16-aastane Hanna Mändmaa võitis möödunud nädalavahetusel Soomes tänavatantsuvõistlusel Hex Doll Halloween Ball vogue-stiilis esikoha.

Mändmaa treenib igapäevaselt JJ-Street tänavatantsukoolis ning võttis võistlusel osa new way kategoorias. Muuhulgas võistles ta välismaal esimest korda. «Valisin Soomes toimunud vogue-balli, sest tahtsin saada välisriigis võistlemise kogemuse,» ütles ta. «Inimesi oli võistlust vaatamas palju rohkem, kui oleksin oodanud, isegi piletijärjekorrad ulatusid uksest välja.»

Mändmaa treenib iga päev, et saada võistlustel järjest paremaid tulemusi. «Tundsin end Soomes kindlalt, sest valmistun iga päev uueks võistluseks. Teen trenni, harjutan uusi elemente ja trikke,» rääkis ta.

​Võidu üle on noorel tantsijal hea meel. «Muidugi olen õnnelik, sest sellised võidud näitavad, et liigun õiges suunas. Ometi on veel kõvasti tööd teha,» ütles ta.

Mändmaa sõnul on teiste riikide vogue'i tantsijate tase kõrge ning oma edu taga näeb ta eelkõige oma treenereid. «Minu ümber on inimesed, kes mu teekonda toetavad. Eriti tänulik olen oma treeneritele Kätriin Kübarale, Joel Juhtile, Enriko Pedaksalule ja Meelika Müürsepale, sest nendeta ei oleks mul julgust välisvõistlustel osaleda,» selgitas Mändmaa. «Mõni aasta tagasi kartsin nii väga freestyle'i ja üksi tantsimist, aga kui endasse uskuda ning aega panustada, saavutad varem või hiljem eesmärgid.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles