Kohtu hinnangul ei tohi prokuratuur endise abilinnapea eest infot varjata

Kristel Kaljuvee
, tegevtoimetaja
Copy
Tartu endine abilinnapea Valvo Semilarski (paremal) astus 7. oktoobril kohtu ette. Tema kaitsja on vandeadvokaat Oliver Nääs (keskel).
Tartu endine abilinnapea Valvo Semilarski (paremal) astus 7. oktoobril kohtu ette. Tema kaitsja on vandeadvokaat Oliver Nääs (keskel). Foto: Sille Annuk

Enam kui aasta Tartu endise abilinnapea Valvo Semilarski jälituslube varjav prokuratuur sai Tartu ringkonnakohtult lüüa, sest kohus otsustas taas, et prokuratuuril puudub alus Semilarski jälituslube salastada.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Margus Gross koostas möödunud aasta oktoobris Semilarski jälitustoimingutega kogutud andmete osalise tutvustamise loa. See tähendanuks, et endisele abilinnapeale ja tema kaitsjatele edastatavast infost jääksid välja Grossi viidatud tekstiosad.

Gross tõi põhjenduseks, et täielik info võib kahjustada teise isiku õigusi ja vabadusi, seada ohtu salajasele koostööle allutatud isiku, samuti võiks kogu andmete edastamine anda infot jälitusasutuste meetodite ja taktika kohta.

Tagasi üles