R, 30.09.2022

Ettevõtjad ei tõtta Tartusse energiasäästlikke maju ehitama

Eili Arula
, ajakirjanik
Ettevõtjad ei tõtta Tartusse energiasäästlikke maju ehitama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand (vasakul) sättis koos Tesron Ehituse juhatuse liikme Kaarel Runtaliga nurgakivi silindrisse esimese Tartu liginullenergia-kortermaja projekti joonised ja maaklerite visiitkaardid.
Domus Kinnisvara juhatuse liige Ingvar Allekand (vasakul) sättis koos Tesron Ehituse juhatuse liikme Kaarel Runtaliga nurgakivi silindrisse esimese Tartu liginullenergia-kortermaja projekti joonised ja maaklerite visiitkaardid. Foto: Margus Ansu

Järgmisel aastal ehitusloa saavad majad tuleb Euroopa Komisjoni direktiivi kohaselt ehitada energiasäästlikeks liginullenergiahooneteks. Kuigi see nõue veel ei kehti, on Tallinnas paaril viimasel aastal valminud hulk liginullenergia- ehk A-energiaklassi märgisega ärihooneid ja kortermaju nii kesklinnas, Kalamajas, Kitsekülas kui teisteski linnajagudes.

Tartus on valminud üks liginullenergia-ärihoone Sepa tänaval maanteeameti büroo taga. Lisaks on ehitusjärgus Paju tänava 16-korruseline bürootorn ja eile sai nurgakivi ülikoolilinna esimene liginullenergia-kortermaja.

Eri linnad, erinev elu

Märksõnad
Tagasi üles