Kõrveküla põhikooli juurdeehituse hanke tähtaeg lükkus edasi

Kõrveküla põhikool ja soojakud, kus paljud lapsed õppima peavad. Aprillis avaldas Jarno Laur lootust, et koolimaja 4500 ruutmeetrine juurdeehitus valmib 2020. aasta 1. septembriks. Tundub, et nii siiski ei lähe.

FOTO: Margus Ansu

Pikalt planeeritud Kõrveküla põhikooli juurdeehitusega ei tehta ilmselt algust ka sellel aastal: Tartu vald pikendas ehitaja leidmiseks korraldatud rahvusvahelise riigihanke tähtaega 15. novembrini, mis tähendab seda, et parimal juhul saab vald ehitajaga lepingu sõlmida jõulude paiku.

Tartu vald kuulutas hanke välja 11. septembril ning esiti pidanuks asjast huvitatud ehitusettevõtted oma pakkumuse esitama 28. oktoobriks. Vahepeal on vald pidanud aga andma lisainfot, muutma jooniseid ja eeldatavat ehitustähtaega, mis tähendas seda, et vastavalt seadusele pikendati ka hanget. Uus tähtaeg on 15. novembril.

Tartu vallavanem Jarno Laur rääkis, et huvi hanke vastu on olnud suur ning riigihangete registris on neile esitatud üle 120 küsimuse. Seega loodab Laur, et osavõtt hankest on aktiivne.

Kui 15. novembril pakkumused avatakse, kulub paar nädalat, kontrollimaks, kas pakkumuste esitajad hankele ikka kvalifitseeruvad. Siis kuulutatakse madalaima hinna pakkuja - eeldusel muidugi, et see hind lõpuks vallale sobiv on - hanke võitjaks, misjärel on teistel hankel osalejatel kaks nädalat aega, et tulemus vaidlustada. Kui kogu see kadalipp õnnelikult läbitud saab, võiks vald ehitajaga käed lüüa enne jõule, märkis Laur.

Kõrveküla põhikoolis õpib umbes 400 õpilast, kellest suur osa peab ruumipuudusel õppetööd tegema koolimaja kõrval asuvates soojakutes. Nendes niinimetatud moodulklassides on Kõrveküla lapsed pidanud õppima juba 2013. aastast.

Tagasi üles
Back