Eesti-Bahama tipp-paar andis üle noore traumatoloogi stipendiumi

Priit Pullerits
Copy
Maicel Uibo koos abikaasa Shaunae Miller-Uiboga.
Maicel Uibo koos abikaasa Shaunae Miller-Uiboga. Foto: Sille Annuk

Vaevalt oskas keegi rohkem kui sadakonnast arstist ja füsioterapeudist selliseid külalisi oodata. Nende tähelepanu oli eelmise reede hommikul sootuks mujal. Tartu ülikooli kliinikumi Linkbergi auditooriumis tegi AA Visioon Stuudio oma audio- ja videotehnikaga otseülekannet operatsioonisaalist. Oli alanud artroskoopilise live-kirurgia kursuse teine päev.

Mitte kunagi varem, kinnitas Eesti artroskoopia ja sporditraumatoloogia seltsi juht Mihkel Mardna, polnud Eestis tehtud ühtejutti nii palju lõikusülekandeid. Ent selle rekordilise saavutuse varjutasid reede hommikul auditooriumi astunud kaks külalist.

Need, kes spordil silma peal hoiavad, võisid heledas spordipusas, pükstes ja jalatsites ära tunda kümnevõistleja Maicel Uibo, hiljutiste Doha MM-võistluste hõbemedalimehe. Ja need, kes tundsid ära Uibo, taipasid ka küllap, kes on valgetes kuldsete triipudega Adidase tossudes ja üle põlvede ulatuvas tumepunases liibuvas kleidis piitspeenike naine tema kõrval. Jah, see oli Uibo abikaasa, Bahamalt pärit Shaunae Miller-Uibo, Rio olümpiavõitja ja Doha MM-võistluste hõbemedalinaine 400 meetri jooksus.

Tartusse tulid praegu Eestis puhkavad Uibod selleks, et anda Ida-Tallinna keskhaigla ortopeedile Paul-Sander Vahile enesetäiendamiseks üle noore sporditraumatoloogi 1000-eurose stipendium.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles