Video ja galerii: Dax ja Hero tähistasid kahejalgsete kolleegidega politsei aastapäeva

Dax ja Hero on politseikoerad, kes veetsid täna rohkem kui kolm tundi Lõunakeskuses, kuid mitte kurjategijaid jälitades. Nad olid seekord välja tulnud koos politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri kahejalgsete kolleegide ja masinatega, et huvilised saaksid Eesti politsei 101. aastapäeva puhul kõigega lähedalt tutvuda.

«Välja on toodud meie kõik tööliinid,» ütles Lõuna prefektuuri operatiivteabetalituse juht Ottomar Virk. «Esindatud on näiteks igapäevane patrullimine ja piiri peal toimetamine, kiirreageerijad ja abipolitseinikud.»

Soovi korral võis kõike käega katsuda, kriminalistil oma näpujäljed lasta võtta, õhupalli või kommi endale küsida, mitut liiki masinate rooli keerata ja ka patrullbussi kongis trellide taga istuda, ülipeeni vaatlusseadmeid ning kiirreageerijate jõhkra välimusega lõike- ja avamisvahendeid uurida.

Kui ühele väiksele poisile pandi pähe kiirreageerijate kiiver, vajus ta pea veidi longu. Kiiver kaalub paar kilo, millest üllatavalt palju kaalu annab läbipaistev mitmekihiline kuulikindel visiir.

Muusikat tegi politsei- ja piirivalveameti orkestri kvintett. Tavalistel päevadel piiril patrulliv Hero läks kolmveerand tundi pärast ürituse algust õue oma kodusesse autosse korraks puhkama. Tartus oma teenistuspäevi ja -öid veetval Daxil jätkus jaksu kauemaks.

Politsei- ja piirivalveameti veebilehel on kirjas, et Eesti politsei asutati 12. novembril 1918, kriminaalpolitsei 5. jaanuaril 1920 ja kaitsepolitsei 12. aprillil 1920.

Tagasi üles
Back