E, 29.05.2023

Üliõpilassegakoor esines Saksamaal täismajale

Tartu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tartu Üliõpilassegakoor esines Saksamaal.
Tartu Üliõpilassegakoor esines Saksamaal. Foto: Erakogu

Tartu üliõpilassegakoor esines möödunud laupäeval Tartu sõpruslinnas Lüneburgis Saksamaal heategevuslikul kontserdil täismajale. 

26. oktoobril antud kontserdil Lüneburgi ülikooli peamajas esitas Tartu üliõpilassegakoor Pärt Uusbergi, Mart Saare, Karin Kuulpaki ja ka paljude teiste tuntud Eesti autorite teoseid. Peale selle kõlas mitmeid lugusid möödunud laulupeo repertuaarist ning välismaiste autorite loomingut.

Tartu üliõpilassegakooriga samal laval astus üles ka komöödiakoor Harmony-Zell Austriast ning kolm kohalikku koori: MissTöne, L’Ohreley ja LoChorMotion.

«Kontserdil oli nauditav kuulata erinäolisi koore ning eriti tore koorilaulusümbioos tekkis järelpeol. Publiku vastuvõtt oli soe ja tänulik. Väga loodan, et see kontsert on võimaluseks tugevate koorilaulusidemete loomisel Tartu ja Lüneburgi vahel,» ütles Tartu üliõpilassegakoori peadirigent Küllike Joosing.

Kontserdi korraldajateks olid rahvusvaheline heategevusorganisatsioon Lions Club, Saksa-Eesti kogukond ja Lüneburgi kooride ühing. Sissepääs heategevuslikule kontserdile oli tasuta.

Tartu üliõpilassegakoor on Eesti vanim tudengitest koosnev segakoor. Sellel hooajal  tähistatakse 115. sünnipäeva.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles