Politseinike, päästjate ja päästekorraldajate palk tõuseb vähemalt 50 eurot

Siseminister Mart Helme ütles, et palgatõusu saavad eesliini töötajad ehk need, kes töötavad nö põllul. Juhtidel ja administratsioonis töötavatel inimestel palka ei tõsteta.

FOTO: Tairo Lutter

Siseminister ja valitsemisala asutuste juhid leppisid kokku, et politseinike, päästjate ning päästekorraldajate palgad tõusevad järgmisel aastal vähemalt 50 euro võrra. Palgatõusuks on ette nähtud ligi seitse miljonit eurot.

«Politseinike ja päästjate palgatõus on endiselt meie prioriteet ning hoolimata pingelisest eelarvest suutsime eesliini töötajate palka tõsta,» ütles siseminister Mart Helme. «Pidasime tähtsaks, et päästjate ja häirekeskuse töötajate positsioon, võrreldes Eesti keskmise palgaga, ei tohi halveneda. Ka politseinike eesliinile ja piirivalvuritele suutsime tagada peaaegu Eesti keskmise palgatõusu,» täpsustas minister.

Helme lisas, et politseinike ja päästjate palgad jäävad prioriteediks ka edaspidi. «Me ei ole oma senisest eesmärgist loobunud. Juba järgmise aasta eelarvearuteludel teen taas valitsusele ettepaneku tõsta päästjatele palka vähemalt Eesti keskmiseni ning patrullpolitseinike, piirivalvurite ja päästekorraldajate palka 1,2-kordse Eesti keskmiseni,» ütles siseminister.

Uuel aastal tõuseb päästjate palk keskmiselt kuus protsenti ehk 60 eurot. See tõstab päästjate uue keskmise põhipalga 1061 euroni. Patrullpolitseinikel ja piirivalvuritel tõuseb palk 65 eurot, mis teeb keskmiseks tõusuks ligi viis protsenti. See tähendab, et politseiametnike miinimumpalk suureneb 1345 euroni. Päästekorraldaja põhipalk tõuseb keskmiselt ligi kuus protsenti ehk 63 eurot, mis tähendab, et nende keskmine palk tõuseb 1169 euroni.

Helme rõhutas, et palk suureneb ainult eesliini töötajatel. Asutustes töötavatel juhtidel ja administratsioonil palka ei tõsteta. «Tublid on kõik, kuid praeguses olukorras peame tegema valikuid. Seetõttu on praegune palgatõus suunatud ainult neile, kes teevad piltlikult öeldes põllul tööd. Kui jätta kõrvale keskmised numbrid, siis kõik eesliini töötajad võivad uuest aastast arvestada vähemalt 50-eurose palgatõusuga,» selgitas minister.

Politseinike, päästjate ja päästekorraldajate järgmise aasta palgatõusuks on ette nähtud ligi seitse miljonit eurot. Selle moodustab riigieelarvest eraldatud 5,2 miljonit eurot ning asutustes tehtud ümberkorraldustest vabanenud 1,7 miljonit eurot.

Tagasi üles