Haridusfestival toob Tartusse ligi 2000 huvilist

Tartu Postimees
Copy
Tartu Kivilinna koolis möödunud aastal toimunud koolitus «Ühisõpetamine ja avatud õpperuumi kasutamine». Koolitust viisid läbi Anne Orav ja Taimi Ruusmäe.
Tartu Kivilinna koolis möödunud aastal toimunud koolitus «Ühisõpetamine ja avatud õpperuumi kasutamine». Koolitust viisid läbi Anne Orav ja Taimi Ruusmäe. Foto: Küllike Pedaste

Sügisesel koolivaheajal tuleb viiendat korda Tartu haridusfestival, mis toob ülikoolilinna koolijuhte, õpetajaid, lapsevanemaid ja teisi haridushuvilisi üle Eesti. Festivali üritustele on registreerunud üle 1800 osaleja. Koolitajad on Tartu haridusasutuste töötajad.

Tänasest 24. oktoobrini Tartu koolides ja lasteaedades peetava festivali eesmärk on levitada teadmist muutunud õpikäsitusest, et haridusasutuste õpikeskkonnad oleksid tõhusamad ning õpilased ja õpetajad tänu sellele rahulolevamad. Muutunud õpikäsitus on arusaam sellest, mis eesmärkidel ja mil viisil õppimine toimub, millistes suhetes on õppeprotsessis osalejad, ning nende arusaamade rakendamine praktikas.

Festivali peakorraldaja Kairit Peekmani sõnul kogunevad Tartusse end täiendama asjatundjad, kelle eestvedamisel saab uuendada koolielu korraldust ja õppe sisu. Tema sõnul saaks kasutada õpikeskkondi nii koolis kui ka väljaspool seda otstarbekamalt. «Heatasemelisi aineteadmisi tuleb praktikas oskuslikult rakendada ja paremaid koostööoskusi on vaja nii õppimisel kui ka kõigis tulevikutöö visioonides,» ütles Peekman.

Peale kasulike loengute ja koolituste kõigil kolmel päeval on esimesel festivalipäeval võimalus vaadata Elektriteatris kahte koolielule pühendatud uut Eesti filmi. Samal seansil linastuvad lühifilm «Mustvalge maailm», milles koolielu avatakse teismeliste vaatenurgast, ning mängufilm «Kord oli nii», mis räägib õpetajate ja õpilaste suhetest õpetajate pilgu läbi.

Nagu eelmisel neljal aastal, lõppeb ka tänavu iga festivalipäev erinäolise kontserdiga. Meelelahutust pakuvad juba tuttavad ja armastatud vene laulu festival, Tartu Karlova kooli koorikooli sügiskontsert ja Õ-klubi. 

Tagasi üles