Veerevad pead kuulutasid vaheaja avatuks

Tartu Linnaraamatukogu laste-ja noorteosakonnas räägiti lastele erinevaid kollijutte ja pärast valmistati koos erinevaid koletisi ja kolle.  

FOTO: Kristjan Teedema

Oli see nüüd juhus või mitte, kuid täna ennelõunal oli end Tartu linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna ühe nurgakese laudade taha sättinud täpselt kuraditosin last, et kuulata õudusjutte ja meisterdada koletisi. Veerevate peade ning verejugadega vürtsitatud lood kuulutasid avatuks väikeste jubedussõprade koolivaheaja.

«Ei karda üldse neid jutte, mulle need meeldivad, kodus vaatan ka õudusfilme,» teatas Veeriku kooli 4. klassi poiss Margus Anslan, kui lood said räägitud ning algas koletiste, täpsemalt pimedas helkivate helkurkollide meisterdamine.

Lastele jutte lugenud ja meisterdamist juhendanud Anu Amor-Narits nentis, et midagi pole teha: õudusjutud meeldivad lastele lausa kohutavalt ning sestap otsustati vaheaja esimene hommik just sellele žanrile pühendada, seda enam, et peagi algab hingedeaeg. Ning et õues jääb päevavalgust üha vähemaks, tundus igati mõistlik siduda teema ka helkuritega ning lasta väikestel osavnäppudel helkurkollide kallal pusida.

Väiksed kollisõbrad.

FOTO: Kristjan Teedema

Koolivaheaeg jätkub aga muidugi täistuuridel. Homme algab Tartu haridusfestival ning lastele ja noortele pakuvad rohket tegevust noortekeskused, muuseumid ja raamatukogud. Kuid muidugi võib võtta ka kergemalt, näiteks kollimeister Margus Anslan ütles, et tema vaheajast olulise osa moodustab selline põnev tegevus nagu kiviklikkimine: kusagil mõnd kivi nähes tuleb sellele otsa hüpata ning need kivid ehk hüpped kokku lugeda. Kes vaheaja lõpuks kõige enam klikke täis saab, on võitja.

Tagasi üles
Back