Algas konkurss Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile

Algas järjekordne kandideerimine Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi annab välja kultuuriministeerium.

FOTO: Eero Vabamaegi

Kultuuriministeerium kuulutas täna, 21. oktoobril välja kunstiüliõpilaste konkursi Eduard Wiiralti nimelisele stipendiumile. Stipendiumi makstakse Wiiralti loomingu kasutamisest laekunud autoritasudest ja sellega toetatakse kunstitudengite õppe- ja loometegevust ning enesetäiendamist. 

Eduard Wiiralti autoritasude pärija on kultuuriministeerium. Kunstniku loomingu kasutamise eest laekuvast rahast makstakse tudengitele stipendiumi alates 2004. aastast.

«Juba mullu võisime rõõmustada, et Wiiralti teostelt laekuv autoritasu võimaldas anda stipendiumi kolmele kunstitudengile. Me loodame, et nii läheb ka tänavu. Wiiralt on endiselt aktuaalne ja tema kunstnikumõte on kõnetav. Praegused kunstitudengid on loomingule sama pühendunud kui eelkäijad saja aasta eest, teiste seas Wiiralt. Stipendium on neile oluline tugi,» ütles kultuuriministeeriumi kunstinõunik ja valikukomisjoni juht Maria-Kristiina Soomre.

Stipendiumi kandidaat võib olla iga täiskoormusega riiklikult tunnustatud õppekaval õppiv kunstitudeng, sealhulgas välisülikoolides õppija. Stipendiumi taotlemiseks tuleb kultuuriministeeriumile esitada vabas vormis avaldus, millega on kaasas motivatsioonikiri, loomingulise ja erialase tegevuse ülevaade ning tõend õpingute kohta. Kandideerijail tuleks selgelt läbi mõelda stipendiumi eesmärk isiklikus plaanis jaoks ning avada võimalikult täpselt oma loometegevuse põhimõtteid ja olulisust.

Ühe stipendiumi suurus on 3000 eurot ning selle annab laureaatidele aasta lõpus kätte kultuuriminister Tõnis Lukas. Eesti kunstimuuseum lisab stipendiumile traditsiooni kohaselt nimelise kuldkaardi, mis annab selle omanikule eluaegse tasuta külastusõiguse kõigis muuseumi filiaalides.

Taotlusi oodatakse käesoleva aasta 15. novembriks. 

Möödunud aastal osutusid laureaatideks Amsterdami Gerrit Rietveldi nimelise akadeemia magistriõppekava VAV moving image tudeng Helena Keskküla, Eesti kunstiakadeemia kaasaegse kunsti magistriõppekava tudeng Keiu Maasik ning vabade kunstide magistrant Mark Antonius Puhkan.

Tagasi üles