Vassivate bussitabloode saaga: linnal pole töövõitu raporteerida

Mõisavahe bussipeatuse infotabloo.

FOTO: Kristjan Teedema

Kui Tartu Postimees kahe nädala eest kirjutas, et kuus aastat vanad bussitablood võivad osutuda prügiks, vastas nende solvunud tootja, et nädala-paariga saab kõik korda. Seni pole Tartu linna meelest saanud.

«Minu kõrvu mingeid suuri edusamme pole jõudnud ja sinnamaani, kuni eelmine artikkel välja tuli, oli Volta Lumeni poolt täielik vaikus, ei vastatud ei meilidele, ei kõnedele,» ütles linnaasutuse Tartu Linnatransport juhataja Roman Meeksa. «Pärast seda oleme saanud ühendust, mis aga ei tähenda, et oleme saanud lahendusi. Ei, mul ei ole midagi selget öelda, et mingid asjad toimivad paremini või riistvara poolest oleks tehtud mingeid lahendusi.»

Volta Lumeni esindaja Madis Reivik oli seekord telefonitsi küsitletav.

«Need probleemsed kohad on kõik üles leitud ja suuremalt jaolt ära parandatud, et mõni tabloo veel natuke vänta näitab, seda võib olla,» ütles ta. «Tahtsin veel täpsustada, et kõrvalseisjatel võis jääda vale mulje, et kui kaks nädalat tagasi artikkel ilmus, hakkasime alles suhtlema ja tegema. Tegime ka enne. Viimane suhtlus arendajaga oli päev enne artiklit.»

«Seadmed on kogu aeg korras olnud, tarkvara on ka uuendatud, mõnel tablool on nii vilets levi, et see võib olla veel uuendamata. Täna just suhtlesin, linnavalitsusest saadeti tagasisidet, mis nende jälgimisandmed on,» rääkis Reivik reedel.

Kirjalikus vastuses täiendas ta, et kahe nädala jooksul on tehtud kõik vajalikud tarkvarauuendused eelkõige selleks, et välistada olukorda, kus tabloo vastas «Väljumisi ei toimu» olukorras, kus tegelikult oli probleem sidega. Reivik ütles kirjas, et nad on saanud süsteemihaldurilt probleemsete tabloode kohta tagasiside. «Mõningatel vahetame järgmise nädala jooksul tarkvara käsitsi. Valdaval osal tabloodest on uuendused tehtud,» lisas ta samas. 

Tööde järjekorda kirjeldas ta telefonitsi nii, et esmalt tehakse korda infosüsteemi viimased «konksud» ja pärast seda võetakse ette side kolimine 3G-võrku. Praegu kasutab suur osa seadmeid 2G sidelahendust, mis on osutunud ebapiisavaks.

«Ihaste piirkonna kümme uut tablood töötavad 3G-ga ning nendel ei ole ühtegi sideprobleemi olnud. 3G asendus ei ole käesoleva projekti osa, kuid on suuliselt kokku lepitud ning vastavad kulud on madalad,» lausus Reivik. 

Tartu ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona on varem ajalehele öelnud, et kui Volta Lumen ei suuda probleemi lahendada, tuleb teha uus hange lahendaja leidmiseks.

Meeksa ütles reedel, et ta ei saa pakkuda tähtaega, millal tabloole vaatav bussiootaja näeb seal kindlasti õigeid andmeid. «Novembri alguseks peaks linnal aga olema selgus, kuidas edasi käituda – kas püütakse jätkata Voltaga või tuleb valida uus rada, mis veel ei ole selge,» sõnas Meeksa.

Tagasi üles