E, 25.09.2023

Lodjakoja ajutised hooned kaovad lõpuks linnapildist

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Facebook
Comments 2
Lodjakojas ajutistes hoonetes tegutseva MTÜ Emajőe Lodjaselts juht Priit Jagomägi ütles eile, et selts teeb ettevalmistusi lodjakoja uue kompleksi ehitamiseks, väärtuslikum vara on lammutamisele minevatest hoonetest juba ära kolitud. Jagomäe selja taha tuleb uus vetelpäästehoone.
Lodjakojas ajutistes hoonetes tegutseva MTÜ Emajőe Lodjaselts juht Priit Jagomägi ütles eile, et selts teeb ettevalmistusi lodjakoja uue kompleksi ehitamiseks, väärtuslikum vara on lammutamisele minevatest hoonetest juba ära kolitud. Jagomäe selja taha tuleb uus vetelpäästehoone. Foto: Sille Annuk

Tartus Emajõe vasakul kaldal Ujula tänava lõpus oma 15 aastat vastu pidanud lodjakoja ajutised hooned kaovad selle aasta lõpuks linnapildist. Eile kinnitas Tartu linnavalitsus oma istungil uue lodjakoja ehitamiseks korraldatud riigihankel parimaks ASi Ehitus­trust pisut enam kui 2,4 miljoni eurose pakkumuse, mis on kavandatust ligi 600 000 eurot kallim.

«Uus lodjakoda on meie kauane plaan ja unistus,» ütles 2004. aastast Ujula tänava lõpus tegutseva MTÜ Emajõe Lodjaselts juht Priit Jagomägi. «Oleme ise selle plaani täitumiseks teinud kaks katset, aga mõlemal korral läksid ehitushinnad eest ära. Vast läheb Tartu linnavalitsuse kolmas katse õnneks ja ehk saab uus lodjakoda lubatud ajaks ka valmis.»

Lodjakoja ehitamise eeldatavaks hinnaks kavandati ligi 1,8 miljonit eurot koos käibemaksuga. Hankel parimaks tunnistatud Ehitustrust on valmis uue lodjakoja rajama koos käibemaksuga 2 431 212 euro eest, mis oli kõige odavam pakkumus.

«Töö hind selgub hankel reaalsete pakkumuste tegemisel,» selgitas Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson. «Ehitusturul on hinnad tõusnud. Lodjakoja ehitamise riigihankel osales seitse firmat, neist kolm tegid enam-vähem samasuguse pakkumuse nagu võitja ning soodsaim tulemus ongi turuhind.»

Sõlmitava hankelepingu järgi tuleb võitjal üheksa kuu jooksul Ujula 98 kinnistule ehitada kolme hoonega kompleks. Kõige suuremasse, multifunktsionaalsesse hoonesse on kavandatud ajalooliste laevade ehituse- ning abiruumid, väike kohvik, sadamakapteni töökoht ning näiteks seminari-, köiekoja- ja ekspositsiooniruum. Emajõe äärde kerkib uus vetelpäästehoone koos ranna külastajatele mõeldud korralike WCdega. Kolmas hoone on mõeldud materjalide ning veesõidukite talviseks hoiustamiseks. Tööde käigus ehitatakse juurdepääsuteed ja tehakse korda hoonete ümbrus.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles