Võimupööre Tartu Keskerakonnas võib tuua vanad kalad tippu tagasi

Rein Kokk (vasakul) ja Vladimir Šokman

FOTO: Kristjan Teedema

Keskerakonna Tartu piirkonna juhatus otsustas neljapäeval, et vahetab välja kaks oma partei abilinnapead. Ehkki ametlikult on lubatud uued kandidaadid esitada novembri alguseks, annavad viimase kahe päeva kuluaarivestlused aimu, et ametikandjateks pürivad varemgi omavalitsuse juhtimisega tegelenud Vladimir Šokman ja Rein Kokk.

Üle-eelmisel nädalal üllatuslikult Keskerakonna Tartu piirkonna juhiks valitud Jaan Toots kinnitas, et abilinnapead Monica Rand ja Madis Lepajõe vahetatakse välja. Millise meetodiga seda tehakse ja kellest saavad uued abilinnapead, ei soostunud ta aga avalikult ütlema. Vangerduse põhjusena on Toots seni esitlenud tõsiasja, et Rand ja Lepajõe ei pääsenud partei piirkonnas juhatusse ehk pole poliitiliselt piisavalt tugevad persoonid.

Samas peavad Tartu kohalikku poliitilist elu tundvad inimesed Tootsi soosikuteks Vladimir Šokmani ja Rein Kokka. Mõlemad mehed saabusid neljapäeval raekotta erakonna juhatuse koosolekule peaaegu korraga ning arutlesid koridoris Postimehe paberväljaandes ilmunud uudise üle, milles neid riivamisi võimalike kandidaatidena nimetati.

Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse koosolek ning sellele järgnenud linnavolikogu fraktsiooni nõupidamine kestsid veidi üle kahe tunni ning lisaks kohalikele keskerakondlastele osalesid seal haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning erakonna peasekretär Mihhail Korb.

Ehkki elav arutelu käis kinniste uste taga, kostus koridori mõningaid märgilisi lauseid ja fraase. Näiteks kõlas lause, mille kohaselt polevat Šokman kunagi endale ametikohta nõudnud, kuid erakonnakaaslased peaks enesele meelde tuletama varem (eeldatavasti kohalike valimiste aegu - toim.) paika pandud kokkuleppeid. Ehkki läbi ukse oli ütleja isikut keeruline tuvastada, näib tõenäoline, et seda teatas Šokman ise.

Vladimir Šokman on olnud varem nii Tartu abilinnapea kui linnavolikogu esimees. Praegu on ta linnavolikogu liige ning volikogu sotsiaalkomisjoni esimees.

Rein Kokk juhtis enne 2017. aasta haldusreformi Tähtvere valda, mis haldusreformi käigus liitus Tartu linnaga. Hetkel on Kokk Tartu linnavolikogu liige ning on linnavarade komisjoni esimees.

Jaan Toots kinnitas pärast kohaliku juhatuse koosviibimist, et abilinnapeade väljavahetamise protsessi üksikasju ei kavatse nad üldsusega jagada. «Me ei lahka neid küsimusi avalikult, vaid räägime siis, kui oleme erakonnasiseselt jõudnud konsensusele,» lausus ta.

Vladimir Šokman ja Rein Kokk

FOTO: Artur Kuusi montaaž

Tagasi üles
Back