Algasid Maarjamõisa haigla kolme vana korpuse ümberehitustööd

Tartu ülikooli kliinikum.

FOTO: Kristjan Teedema

Esmaspäeval said alguse Tartu ülikooli kliinikumi L. Puusepa 8 hoone A-, B- ja E-korpuse ehitustööd, mis toovad endaga kaasa A-korpuse 5. ja 6. korruse täies mahus rekonstrueerimise ning ka köögi ja söökla ümberehituse.

A-korpuse 5. ja 6. korruse ehitustööd kaasavad ka teisi selle korpuse korruseid, kuna tööde käigus asendatakse torustikud ning rajatakse šahtid. Esmalt lammutatakse mittesäilivad vaheseinad, ripplaed ja tehnosüsteemid 5. ja 6. korrusel.

Seejärel alustatakse katuse rekonstrueerimist, mis hõlmab ka vana ventilatsioonikambri ja algse kahekihilise katusekonstruktsiooni lammutamist. Muu hulgas soojustatakse korpuse idapoolne fassaad, rekonstrueeritakse katus ja osaliselt jõuab ehitus ka Ü-korpusesse, et sealne trepikoda vastaks praegustele tuleohutusnõuetele.

TÜ kliinikumi juhatuse liikme Marek Seeri sõnul on korpuste rekonstrueerimine vajalik, kuna hoone amortiseerunud tehnosüsteemid vajavad asendamist. «Peale selle on vaja viia A-korpuse ruumiprogramm vastavusse tänapäevaste patsiendikäsitluse põhimõtetega, mille järgi rajatakse neljakohaliste palatite asemel ühe- ja kahekohalised palatid,» kommenteeris Seer.

Kliinikumi tehnikateenistuse direktori Peep Pitsneri sõnul algab ka köögi ja söökla rekonstrueerimine juba oktoobri lõpus: esimeses järgus lammutatakse B- ja C-korpust ühendav galerii ning tehakse pinnasetöid B-korpuse kõrvale rajatava ühendusgalerii ja laadimisala rajamiseks.

«Praegu kehtiva ehitustööde graafiku järgi on söökla remondiks suletud järgmise aasta märtsist juunini. Sõltuvalt ehitustööde käigust võib tähtaeg nihkuda varasemaks või ka hilisemaks,» selgitas Pitsner. Nimetatud perioodil ei ole töötajatel võimalik sööklat kasutada, patsientide toitlustamises remont muudatusi kaasa ei too.

Kliinikumi köögi ümberehitus on omakorda eeltöö järgmisel aastal algavale Maarjamõisa meditsiinilinnaku kolmanda etapi rajamisele.

«Uus C-korpus tuleb praegusest tunduvalt suurem ning seetõttu tuleb ka osa köögi ruume ümber paigutada. Söökla laiendamise vajadus on olnud päevakorral juba aastaid ning on rõõmustav, et lõpuks saab see teoks, see moodustab ühtse terviku uue C-korpusega,» ütles tehnikateenistuse direktor.

Söökla rekonstrueerimistööd kestavad järgmise aasta juulini ning kogu A-, B- ja E-korpuse ehitustööd augustini.

Tagasi üles