Nutikerised lähevad nagu kerisele

Ümarate vormidega keriseid tootva OÜ Huum juhataja Siim Nellis ja turundusjuht Helena Helendi.

FOTO: Margus Ansu

Mõne päeva pärast, reede õhtul tunnustavad ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) ning Eesti kaubandus-tööstuskoda Tallinnas auhinnagalal Eesti silmapaistvaimaid firmasid. Koostöös eri valdkondade asjatundjatega valis žürii ettevõtete seast välja kolm nominenti viies kategoorias: aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta disainirakendaja, aasta pereettevõte ja aasta uuendaja. EASi ettevõtluskeskuse juht Tanel Rebane selgitas, et parimate valimisel arvestati lisaks majandusnäitajatele ka ettevõtte väärtusi, uuendusmeelsust ja panust ühiskonda. Lisaks kuulutatakse reedesel auhinnagalal välja Eesti kaubandus-tööstuskoja konkursi «Konkurentsivõime edetabel 2019» edukaimad suurettevõtete ning mikro-, väike- ja keskmiste ettevõtete arvestuses, parimad ettevõtluse edendajad ning antakse kätte noore ettevõtja preemia. Parimatest parimate hulgast tehakse teatavaks üldvõitja, aasta ettevõte 2019. Ettevõtlusauhindade galal on kohal ka nelja Tartu ja Tartumaa ettevõtte, OÜ​ Huum, OÜ​ Evocon, OÜ Rõngu Pagar ja ASi A. Le Coq esindajad. Kuidas neil läheb?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ettevõtlusauhindade galal on kohal ka nelja Tartu ja Tartumaa ettevõtte - Huum OÜ, Evocon OÜ, Rõngu Pagar OÜ ja A. Le Coq ASi esindajad. Kuidas neil läheb?

Järjest paremini läheb ja on tekkinud muregi, tänavu esimesel poolaastal kasvas meie tootmine 65 protsenti, aga kõiki tellimusi ei jõudnudki täita, iseloomustas aasta disainirakendaja auhinna nominendi, ülikoolilinnas 2013. aastast kaugjuhitavaid ümarate vormide ja ümarate kividega disainkeriseid valmistava Huum OÜ juht ja üks omanik Siim Nellis.

Kurtmiseks pole põhjust ka aasta perefirma nominendi, Rõngu Pagar OÜ omanikul Jaanus Peril. Ettevõttel on valmimas Rõngus järjekordne uus hoone, kus ühe katuse all on pesula, ladu ning katlamaja, mis kasutab ära naabruses oleva suure tootmishoone jääksoojuse.

Tagasi üles
Back