iDeal kampaania

Vaimse tervise hooldekeskuse töötajad näitavad maja ja tutvustavad teenuseid

Vaimse Tervise Hooldekeskus asub aadressil Staadioni 52.

FOTO: Sille Annuk

Vaimse tervise nädalal annab Tartu vaimse tervise hooldekeskus kõigile inimestele võimaluse teadvustada vaimse tervise teemasid ning omandada teadmisi sellest, kuidas paremini toime tulla.

Vaimse tervise hooldekeskus asub Tartus aadressil Staadioni 52 ning selle uksed on 7. kuni 11. oktoobrini avatud kella 9 kuni 16ni kõigile huvilistele. Selgitusi seal jagavad tegevusjuhendajad Camilla Meister, Maie Hellenurm, Helen Joost ja teised.

Tegevusjuhendaja Camilla Meister on kuulutatud ka aasta terviseedendajaks. See oli 2012. aastal.

FOTO: SILLE ANNUK

Lisaks on teisipäeval, 8. oktoobril kella 9 alates huvilistel võimalus näha kangastelgedel kudumist. Kuna on muidki viise, kuidas harjutada silma ja käe koostööd, siis seda saab proovida kell 10.30 või kell 14 algavas töötoas.

Kolmapäeval, 9. oktoobril kell 10 ootab kliiniline psühholoog Kärolin Kajalaid Staadioni 52 maja kolmandale korrusele kuulajaid aga loengule «Kuidas omandada võtteid, mis aitaksid toime tulla vaimse tervise probleemidega». Pärast saab lektorilt küsimusi küsida.

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 13 kuni 14 jagavad vaimse tervise hooldekeskuse töötajad oma maja teenuste kohta infot Kvartali ostukeskuses. Avatud on käsitöötoodete müük.

Reedel, 11. oktoobril on muusikateraapia päev, mis tähendab, et vaimse tervise hooldekeskuse I korruse tantsuruumis algavad põnevad tunnid kell 10 ja kell 14.

Keskuse ülesanne on aidata vaimse tervise probleemidega inimestel elada oma kodus, töötada, õppida ja rakendada end kogukonnas.

Keskus pakub tööalast ja sotsiaalset rehabilitatsiooni, toetab inimest tema igapäevaelus nii kodus kui ka tööl käies.

Eakatele, kes enam tööle ei jõua, on abi aga koduhooldusest ja kombineeritud ööpäevaringsest hooldusest. Ka sooja toitu on võimalik tellida.

Aadressil Kaunase 22 töötab Tartus veel Anne päevahooldekeskus, kus eakad leiavad päevast ajaviidet ning Nõlvaku 12 asub hooldekodu neile, kes kodus kuidagi enam hakkama ei saa.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles