Joobes mees põrutas varastatud paadiga Peipsile

Lohusuu sadam, mille lähedalt purjus lustisõitja kinni napiti. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Läinud laupäeva õhtul märkasid piirivalvurid valvekaamerast, kuidas Mustvee sadamast varastati paat, millega siis Peipsile suunduti. Piirivalvurid reageerisid vargusele ning sõitasid järvele asjaolusid selgitama.

Sadamast võõra paadi võtnud 33-aastane joobes mees peeti Lohusuu sadama lähistel kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati politseimajja. Alus tagastati omanikule ning juhtunu üksikasjade selgitamiseks alustati uurimist.

Üks omamoodi «seiklus» leidis Peipsi järvel aset ka reede hilisõhtul, kui Mehikoorma piirivalvurid avastasid, et Laaksaare sadamast lahkus mootorpaat, mille juht ei olnud järvele väljumist vastavas programmis registreerinud.

Piirivalvurid selgitasid välja paadi omaniku ning võtsid temaga ühendust. Mehele selgitati, et piiriveekogule minek tuleb igal juhul registreerida ning tall paluti tulla piirivalvekordonisse.

Teel tagasi sattus paadijuht aga hätta, kui tema juhitud mootorpaat madalikule kinni jäi ning sealt omal jõul enam liikuma ei pääsenud. Nüüd võttis ta juba ise piirivalvuritega ühendust ning palus abi.

Teatele reageerinud piirivalvurid leidsid mehe kottpimedalt järvelt üles ning võtsid ta pardale. Meedikute abi ta ei vajanud, küll tuvastasid piirivalvurid järvel end madalikule sõitnud kaptenil alkoholijoobe, mille suurus oli ka laevajuhi jaoks liialt suur.

Mees toimetati piirivalvekordonisse, kus talle rikkumiste eest 500-eurone rahatrahv määrati.

Tagasi üles
Back