Tartu idufirma pälvis Euroopa parima noore ettevõtte tiitli

Ettevõtte asutasid Stenver Jerkku (vasakult teine) ja temast paremal Robin Saluoks. FOTO: JA Europe

Tartu idufirma eAgronom võitis rahvusvahelise noore ettevõtte auhinna ja 10 000 eurot. Žürii hindas ettevõtte keskkonnasäästlikku ja bioloogilist mitmekesisust taotlevat lähenemist põllumajandusele. 

Idufirma pakub põllumajandustarkvara. See organiseerib põllupidaja andmekogusid, automatiseerib paberitööd ning pakub võimalikke lahendusi. 

Ettevõtte üks asutaja Robin Saluoks otsis tarkvara oma isa talupidamise haldamiseks, kuid õppis siis programmeerimist ning nüüdseks kasutavad tema enda loodud tarkvara sajad põllumehed seitsmes riigis. 

«Me oleme täiesti kindlad, et kõige kasumlikum põlluharimise viis on samas ka kõige kasulikum keskkonnale,» ütles Saluoks. 

Ameerika kaubanduskoda Euroopas (AmCham EU) ja Junior Achievement Euroopa (JA Europe) korraldasid võistlust seitsmendat korda. Žürii hinnangul näitab eAgronom, et noortel on põllumajandusse asja.

«Meid inspireeris eAgronomi lugu ning Robini tahtejõud ja soov tegeleda ühe väga olulise probleemiga – põllumajanduse jätkusuutlikkusega,» ütles AmCham EU tegevjuht Susan Danger. «Neil on tugev ärimudel ja laiem mõju ühiskonnale. Meil on väga hea meel, et saame toetada selliseid noori ja andekaid ettevõtjaid, sest just nemad on ju Euroopa majanduse tulevik,» lisas ta.

Ameerika kaubanduskoda annab Euroopa noorte ettevõtjate auhinda välja koos Junior Achievement Euroopaga. Selle eesmärk on innustada ja toetada noorte ettevõtlikkust. Võitja saab 10 000 eurot ning aasta vältel mentorlust Ameerika kaubanduskojast.

Finaalis oli ka Hispaania ettevõte Biofy, mis toodab kasutatud plastist kütust, ning Eesti ettevõtte Edumus, mis vahendab eksperte koolidesse õpetatama.

Tagasi üles
Back