Kadunud naine leiti sõna otseses mõttes maa alt
Lisatud pildid punkrist, kuhu naine oli peitu pugenud.

Esmaspäeval Viljandi lähedal kadunud inimese leidmiseks käivitatud laiaulatuslikud otsingud läbisid kolme maakonda ning kulmineerusid öösel Tartu lähedal. Jämejala haiglast omavoliliselt lahkunud naine leiti ühest Raadi piirkonna maa-alusest punkrist.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et tegu oli üle pika aja ühe erandlikuma otsinguga, kus kadunud inimene leiti sõna otseses mõttes maa alt. «Temaga on kõik hästi ja ta on turvaliselt tagasi meedikute hoole all,» sõnas ta.

Otsingud hõlmasid kolmes maakonnas mitmete naisega seotud aadresside järjepidevat kontrolli, tööd maastikul ahelikes, soojuskaamerate, teenistuskoera ja drooniga ning kõige enam politsei allikatest ja kogukonnast kogutud info põhjalikku analüüsi.

Võtmesõnaks otsingute edukal korraldamisel said politseitöös kogutud info, inimestelt laekunud vihjed ning info ühest kaamerasalvestisest. «Otsingud hõlmasid algul küll kolme maakonda, ent töö ühe versiooniga koondus tähelepanu aina enam Tartumaale Luunja valda. Selle piirkonna kontrollimine viiski lõpuks sihile. Vähetõenäoline olnuks naist nii kõrvalisest kohast ja maa-alusest punkrist leida tehnika, maastikuotsingute või muu abil,» kirjeldas Virk. Ta lisas, et seekordne otsing on ilmekas näide sellest, kui väärtuslik on iga infokild, ka pealtnäha tühine tähelepanek või mõni sekund kaamerasalvestisest. «See võib kogumis juhatada politsei kõige kuumematele jälgedele ning päästa kellegi elu,» tõdes operatiivjuht.

Virk lisas, et naine läks punkrisse varjule, sest ilm oli jahe. «Tegemist oli talle olulise kohaga minevikust.»

Virk rääkis ühtlasi, et droonidega küll kammiti piirkonda, kuid nähtavus oli halb. Samas oli abi jäljekoertest. Naise leidsid lõpuks siiski taskulampidega punkrisse sisenenud politseinikud.

Esialgsete andmete järgi jõudis naine Viljandist Tartusse liinibussiga.

Tagasi üles