Loomemajanduskeskus valis välja 15 ideed äriplaanikoolitusele

Tartu Postimees
Copy
Loomemajanduskeskuse inkubant Kristi Kangro ja tema bränd Isti Tsiin.
Loomemajanduskeskuse inkubant Kristi Kangro ja tema bränd Isti Tsiin. Foto: Tartu Loomemajanduskeskus

Kuni 15. septembrini sai esitada ideid loomemajanduskeskuse kolmekuulise äriplaani loomise programmi jaoks. Kokku esitati 19 ideed, millest valiti välja 15. 

Ideid oli riidedisainist personaalse lähenemisega matusebürooni, lisaks mitmeid loovideid keskkonnateadlike kehatoodete tootmiseks. Esitati ka kaks kunstigalerii loomise projekti ning üks online-platvormi idee noortele kunstnikele.

Inkubatsiooni projektijuhi Karin Sepa sõnul on noored loomeinimesed väga keskkonnateadlikud ning pööravad suurt tähelepanu ringmajandusele ja loodussõbralikele toodetele ning tootmisviisidele. Lisaks eelnevale peetakse oluliseks ka vaimset tervist ning õppimist läbi loovtegevuste. Ei kardeta raskeid teemasid, milleks on nii noorte kunstnike abistamine kui ka näiteks surma tähenduse mõistmine.

Eelinkubatsiooni programmi eesmärk on anda loomeettevõtlusega alustavatele inimestele algteadmised ettevõtlusest. 2019. aasta detsembri keskpaigaks kirjutavad osalejad valmis äriplaani ja kaitsevad seda komisjoni ees. Äriplaani edukalt kaitsnutel on võimalik liituda Tartu Loomemajanduskeskuse põhiinkubatsiooniga ning taotleda rendiruume keskuse hoonetes.

Sel aastal tehakse koostööd ka Tartu ettevõtluskogukonnaga ning teiste alustavate ettevõtetega tegelevate tugiorganisatsioonidega. Selleks, et loomeinimesi kokku viia teiste valdkondade alustavate ettevõtjatega, korraldatakse neile UT sTARTUp Labiga kolm ühisüritust. Sellise lähenemisega soovib loomemajanduskeskus avardada loomeinimeste mõttemaailma, et tulevikus sünniks rohkem valdkonnaüleseid ideid.

Eelinkubatsiooni koolitusel antakse teadmisi ja oskusi äriplaani koostamisest, tootearendusest, hinnakujundusest, turundusest, raamatupidamisest jpm. Koolitajatena osalevad programmis oma valdkonna spetsialistid, kes on oma koolituste sisu kohandanud loomeettevõtluse spetsiifikaga. Samuti saavad alustavad ettevõtjad personaalset tuge konsultantidelt ning kuulda ka loomemajanduskeskuse seniste ettevõtjate kogemusi.

2019. aastal toimub eelinkubatsiooni programm Tartu Loomemajanduskeskuses viieteistkümnendat korda. Eelinkubatsioonist on välja kasvanud teiste hulgas järgmised edukad kaubamärgid: Khis (puidust vannid), LooLoo (disainistuudio), Teenu (puidust kellad), Seco (ehted), Xaos (aksessuaarid), Pimik (filmikompanii), Faaz (disainistuudio), Liisa Soolepp (rõivad), Tjorven Kids (lasterõivad), Kaldera (3D efektid), Tajuruum (maastikukujundus), StenCilit (seinašabloonid), Kuul (rõivad), OKKA (dekoratiivsed seinapaneelid), Etnowerk (käsitöökudumid), Kõu Metallistuudio (sisustuslahendused), Psühhoteek (plaadipood) ja teised.

Tagasi üles