P, 26.03.2023

Fotod: kliimastreik tõi Tartu raekoja ette meelt avaldama paarsada noort

Tartu Postimees
Fotod: kliimastreik tõi Tartu raekoja ette meelt avaldama paarsada noort
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3

Nädal tagasi alanud kampaania «Nädal tuleviku nimel» kulmineerus reedel meeleavaldustega viies Eesti linnas. Keskpäeval oli Tartu Raekoja platsile kogunenud paarsada inimest, kellest paljudel olid ka plakatid kaasas.

Tegu on kliimaprotesti neljanda suurema meeleavaldusega, kuid väiksemas koosseisus on noored märtsist alates nii Tallinnas kui Tartus kogunenud reedeti juba 30 korda.

Eesti koolinoored on kliimastreike korraldanud varakevadest. Korraldajate arvates on valitsuse reaktsioon seejuures jäänud pelgalt pealiskaudsete kommentaaride tasandile. «Pigem on valitsus astunud samme vastupidises suunas. Euroopa Liidu kliimaneutraalsuse saavutamise eesmärki ei toetatud, selle asemel investeeritakse uue põlevkiviõlitehasesse – iganenud ja surevasse tööstusesse. Näeme küll, et kaljuserv paistab, aga tundub, et valitsus tahab ikka veel otse selle poole kihutada. See näitab, et meeleavaldused ja streigid on vajalikud ja on ülioluline, et igaüks annaks oma panuse,» sõnas Tartu kliimastreikide korraldaja Henri Holtsmeier. 

Ürituste Fridays For Future korraldaja on ülemaailmne noorte protestiliikumine, mille eesmärgina nimetatakse soovi survestada valitsusi tegutsema puhta elukeskkonna taastamise ning kliimakatastroofi vältimise nimel. Meeleavalduste ja koolistreikidega lubatakse Eestis jätkatakse seni, kuni valitsus on vastu võtnud konkreetse tegevuskava ja asunud seda täitma.

Lisaks Tartule peeti täna meeleavaldusi Tallinnas, Pärnus, Rakveres ja Kärdlas.

Märksõnad
Tagasi üles