N, 8.06.2023

Pallase näituse kataloog tunnistati tänavuse aasta parima disainiga raamatuks

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Näituse "Pallas 100" kataloog.
Näituse "Pallas 100" kataloog. Foto: Tartu Kunstimuuseum

Eesti disainiauhindade jagamisel Tallinnas selgus, et 2019. aasta parima disainiga raamat on Tartu kunstimuuseumi näituse «Pallas 100. Kunstikool ja kultus» kataloog, teatas Riin Lisett Rei muuseumist. Sama näituse plakati autor võitis trükiste kategoorias hõbeda. Plakati ja kataloogi on kujundanud Valter Jakovski disainiagentuurist Ruum 414. Eriauhinna Väärt Paber vääriliseks kuulutati samuti Jakovski sama kataloogi eest.

Kataloog «Pallas 100. Kunstikool ja kultus» ilmus koos kunstimuuseumi samanimelise näitusega, et tähistada legendaarse kooli suurjuubelit. Trükises leidub lugemist näituse kuraatoritelt Joanna Hoffmannilt ja Hanna-Liis Kondilt, kunstiajaloolastelt Tiina Abelilt, Eha Komissarovilt ja Tiiu Talvistult ning ajaloolaselt Ago Pajurilt. Rohkelt on pilte pallaslastest ja nende loomingust.

Kokku esitati disainiauhindade konkursile 355 tööd, millest žürii valis finaali 152. Kokku sai auhinna 88 töö autorit, kes pälvisid 23 kulda, 24 hõbedat, 27 pronksi, 10 eriauhinda, peaauhinna ning auhinnad Noor Püss, Aasta Disainer ja Väärt Paber.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles