Fotod: rahvusvahelise sõjafilmi võteteks rajati Tartumaale tõetruud kaevikud

Kaevik Tamsal.

FOTO: Eneli Rohtla

Elva lähedal Tamsa külas käivad neil päevil Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi «Erna on sõjas» võtted, mille tarvis kaevati kuplilisele maastikule esimese maailmasõja aegsete Saksa kaevikute koopia.

Taani filmirežissööri Henrik Ruben Genzi uue sõjadraama kaastootja Nafta Films produtsendi Esko Ripsi sõnul leidis Hannes Paldrok ettevõtest Location Unit kiiresti sobiva võttepaiga.

«Kuna meil oli vaja lavastada Prantsusmaal aset leidnud kaevikusõda, pöörasime oma pilgud Lõuna-Eestisse, millele iseloomulik kuppelmaastik aitab luua illusiooni, et kaevikuliinid on mitu korda suuremad. Selleks et kaevikud ja kostüümid oleksid võimalikult tõetruud, kasutasime Raul Kajari abi, tal on laialdased teadmised sõjaajaloost,» rääkis Paldrok. Kaevikute ehitusele kulus 10 nädalat.

Raul Kajar kinnitas, et tulemus vastab üsna täpselt esimese maailmasõja aegsele kaevikule. «Ja ehkki filmimisel ju luuakse kunstlikult keskkond, siis tulemus peaks väga hästi edasi andma just seda karmi ja trööstitut meeleolu, mis päriselt tol ajal kaevikutes valitses,» lisas ta.

Kaevik Tamsal.

FOTO: Eneli Rohtla

Filmivõtted kestavad veel 25. septembrini ning oktoobris toimuvad võtted ka Taanis ja Belgias. «Erna on sõjas» jõuab kinodesse 2020. aasta sügisel. 

Tagasi üles