Pimeda ilmasamba uuendamine luhtus kolm korda järjest

Vilja Kohler
, ajakirjanik
Copy
Emajõe täpset veetaset näeb praegu vaid ilmateenistuse kodulehel, Tartu kesklinnas kõrguv veemõõdusammas on eelmisest aastast peale rivist väljas.
Emajõe täpset veetaset näeb praegu vaid ilmateenistuse kodulehel, Tartu kesklinnas kõrguv veemõõdusammas on eelmisest aastast peale rivist väljas. Foto: Margus Ansu

Et Emajõe veetase on tublisti alanenud, on silmaga näha, aga Tartu südalinnas jõe kaldal kõrguv veemõõdusammas sellest märku ei anna. Pole teada, millal eelmisel aastal rivist välja läinud sammas uueneb ja tööle hakkab.

Keskkonnaagentuur kuulutas Tartu ilmasamba uuendamiseks välja hanked mullu 12. detsembril ning tänavu 13. veebruaril ja 25. juunil, kõik kolm hanget ebaõnnestusid. Märksõnadena võib tuua välja, et pakkumise vastu on olnud väga väike huvi, teatas keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht Valdo Jahilo. «Ning võimalik, et üheks põhjuseks on olnud ka lahenduse tehniline keerukus ja piiratud raha,» lisas ta.

Tartu ilmasamba, täpsemalt ilmahoiatussamba eeldatav hind on 37 500 eurot. Töö tegemiseks saab keskkonnaagentuur toetust Euroopa ühtekuuluvusfondist. «Meie poolt on olemas huvi, et projektiga edasi liikuda,» kinnitas Valdo Jahilo.

Kuigi viimased päevad on olnud väga vesised, on Emajõe veetase tavapärasest üle poole meetri madalam. Eile keskpäeval oli see Tartu südalinnas Atlantise maja vastas langenud hüdroloogide mõõdulati nullist kuus sentimeetrit allapoole. Pikaajaline keskmine ehk Emajõe tavaline veetase ulatub 16. septembril Tartus 60 sentimeetrit üle mõõdulati nulli.

Tagasi üles