Tähtverelased ei lase ilmal end häirida ning avavad täna ikka oma õunaõued

Tartu Postimees
Copy
Tähtvere õunaõuepäev
Tähtvere õunaõuepäev Foto: Sten Weidebaum

Tähtvere selts kutsub Tartus kallavast vihmast hoolimata täna kõiki professorite linnaosa kogukonnafestivalile õunaõuepäevale. 

Päeva esimeses pooles on õuedes avatud kodukohvikud, kaubeldakse taluturul ning telklinnakus lastealal on põnevat tegevust. Alates keskpäevast on kavas kontserte, terviseloenguid, õunakoogivõistlus ning aiasaaduste iludusvõistlus Tähtvere Nunnu. Nii nagu varasematel aastatel, ootab Tähtvere selts ka sel korral magusaid ja puhtaid õunu Tallinna loomaaia elevantidele.

Järjekorras juba neljanda kogukonnafestivali peakorraldaja Triinu Tembergi sõnul on õunaõuepäevade idee olnud ikka üks: avastada Tähtvere rikast kultuurilugu ning kaasata kogukonda ühiste eesmärkide nimel tegutsema. «Tähtvere seltsi algatusest on saanud tõeline kogukonnafestival, mis saab teoks just nimelt koostöös. Täna on avatud paarkümmend kodukohvikut, oma heategevusliku programmi on kokku pannud Maarja kirik koos Miina Härma gümnaasiumiga. Oma uksed avavad Tähtvere avatud naistekeskus, minikool ja Tähtvere tantsukeskus ning katoliku kool peab mihklilaata,» kirjeldas Temberg. «Oleme tänulikud kodukohvikupidajatele ja partneritele – ilmast hoolimata ei ole keegi oma programmist loobunud.»

Õunaõuepäeva lasteala ning laadaplats on Tartu ingeri maja õuel Veski 35, tervise- ja kultuuriprogramm on Tartu saksa kultuuri instituudis Kastani 1. Õunaõuepäeva kava kohta on rohkem teavet Tähtvere seltsi kodulehel www.tahtvereselts.ee. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles