Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti Rahva Muuseum loodab Raadi renessansil Pallase üliõpilaste abile

Laguneva mõisahäärberi juurde saabusid Pallase tudengid omal käel, et paremini aduda, ku Raadi Tartu linnaruumis üldse asub. FOTO: Sille Annuk

Raadi mõisa kunagise uhke häärberi varemete juurde kogunes eile pärastlõunal paarkümmend kõrgema kunstikooli Pallas tudengit. Noored piidlesid hoonet siit ja sealt nurgast, keegi kirjutas midagi märkmikku, keegi klõpsutas nutitelefonidega pilte teha. Üliõpilaste siht on selge: detsembriks tuleb kursusel «Ruum ja keskkond» visualiseerida Raadi mõisahoone ja laiemalt kogu Raadi mõisa piirkond.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aasta alguses esitas Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktor Alar Karis toonasele kultuuriministrile Indrek Saarele ettepaneku, et Tartu kunstimuuseumi oma maja asukohaks sobiks Raadi mõisahoone.

Karise sõnul ministeeriumist mingit sisulist vastust ei tulnud, küll aga andis toona kunstimuuseumi juhtinud Signe Kivi mõista, et muuseumi asukoht peaks olema kindlasti kesklinnas, täpsemalt kultuurikeskuses, mis kunagi südalinna rajatama peaks. Sama seisukohta on korduvalt väljendanud ka Tartu kunstimuuseumi praegune direktori kohusetäitja Joanna Hoffmann.

Tagasi üles
Back