Voronja galerii esitleb Sibulatee puhvetite päeval retseptikogumikku

Copy
Kunstnik Huupi illustratsioon retseptivihiku nummerdamata leheküljelt, kus on õpetatud tegema kardemonivahvleid.
Kunstnik Huupi illustratsioon retseptivihiku nummerdamata leheküljelt, kus on õpetatud tegema kardemonivahvleid. Foto: Repro

Voronja galerii andis äsja välja retseptide kogumiku ja esitleb seda Sibulatee puhvetite päeval oma puhvetis Varnja vanas kalurimajas Kesk 27. «Voronja galerii retseptivihikusse» on koondatud kuue galeriisuve külaliste kiidetud toitude retseptid.

Voronja galerii asutajate ja galeristide Kaili Kase ja Raul Oreškini sõnul soovitati neil 2014. aastal esimese näituse avamisel avada kohe ka kohvik, sest seda on Sibulateele väga vaja. Algul olid nad üsna kindlad, et kohvikut ei tee, aga kui külalised hakkasid saabuma ja süüa-juua küsima, panid nad kohvikannu mulksuma ja hiljem otsisid vanad vahvlirauadki välja.

Retseptivihiku esikaas.
Retseptivihiku esikaas. Foto: Repro

Kuuel suvel on Voronja galerii köögis tehtud palju katsetusi, millest kõige õnnestunumate toitude valmistamise õpetused on nüüd kaante vahele köidetud. Retseptivihiku 44 leheküljelt saab asjahuviline muu hulgas teada, kuidas teha kardemonivahvleid, sibulapirukat, laabijuustuga tomatisuppi ja vanausuliste toite.

«Voronja galerii retseptivihiku» autoriteks on märgitud Musjöö Voronin ja Madam Voronja. Illustreerinud on kunstnik Huupi ja kujundanud Eesi Raa.

Kogumikku saab osta ainult Varnjas galeriist  või tellida veebilehe vahendusel.

Tagasi üles