P, 3.12.2023

Festival Draama algas plakatikunsti näituse avamisega

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Festivali avamisel juhtis Ivar Põllu (mikrofoni ees) tähelepanu asjaolule, et Draama tegevjuht ja hing on Maarja Mänd (pildil paremal istub lastega).
Festivali avamisel juhtis Ivar Põllu (mikrofoni ees) tähelepanu asjaolule, et Draama tegevjuht ja hing on Maarja Mänd (pildil paremal istub lastega). Foto: Laila Kaasik

Festival Draama on nüüd ka ametlikult avatud, kuigi programmi pandud esimesed kaks etendust tulid vaatajate ette juba teisipäeval. Avamist täna ERMi tagumises fuajees juhatanud festivali kunstiline juht Ivar Põllu andis pikemalt rääkimata sõna kõigepealt kultuuriminister Tõnis Lukasele.

«Rõõm on festivali avada Tartus, väljakuulutatud kultuuripealinnas,» ütles minister. «Mis võiks olla veel kindlam garantii selleks, et Draama festival ikka Tartusse jääb.»

Sõna said ka abilinnapea Madis Lepajõe, kelle sõnul on Tartu kui eesti teatri sünnikoht kõige õigem sellise festivali pidamiseks, graafikadisainer Martin Rästa ja tartlane Jaan Muna.

Martin Rästa avas sealsamas fuajees seinale pandud näituse palatitest, mille ta on valinud välja Eesti teatrite kolmest viimasest hooajast. Tema osalusel žürii sõelus nende hulgast välja neli parimat: teatri NO99 «Unistajad» (disainer Martin Pedanik), Tallinna linnateatri «Kaks vaest rumeenlast» (disainer Katre Rohumaa, fotograaf Siim Vahur), Eesti draamateatri «Rahvavaenlane» (disainerid Kadri Hallik ja Arthur Arula, fotograaf Herkki-Erich Merila) ja Kinoteatri «Gesamtkunstwerk» (disainer Illimar Vihmar).

Näitust saab vaadata festivali lõpuni, 15. septembrini.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles