Eakad orienteeruvad neljandat korda

Eakas daam.

FOTO: Dmitri Kotjuh

20. septembril orienteeruvad eakad Tartu kesklinnas. Kogunemine ja võistluse avamine on Kaarsilla lähistel asuval jõeplatvormil.

Start antakse kell 11 Koidula monumendi juurest. Finiš on Tartu linnamuuseumis, kus kõikidel orienteerujatel on võimalus vaadata tasuta näitust.  

Orienteeruma on oodatud 60-aastased ja vanemad inimesed neljaliikmeliste meeskondadena. Orienteerutakse jalgsi ning eesmärk on ette antud punktid läbida tunni ajaga. Punktide kirjelduste järgi peavad meeskonnad aru saama, millist objekti või ehitist on vaja otsida, et vastata küsimustele. 

Eakate orienteerumine toimub tänavu neljandat korda. Sel aastal orienteerutakse esimest korda Ülejõe linnaosas.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul järgib Tartu liikuma kutsuv linna põhimõtteid. «Liikumine on üks lihtsamatest ja tõhusamatest võimalustest, et toetada vaimset ja füüsilist tervist olenemata inimese vanusest. Orienteerumine ei ole võistlus, selle eesmärk on mõnusast jalutuskäigust üheskoos rõõmu tunda,» rääkis ta.

Eakate orienteerumine on sissejuhatav eelüritus autovabale päevale, mille põhitegevused toimuvad 22. septembril Tartu kesklinnas.

Orienteerumisel osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 18. septembriks telefonil 736 1322 või 736 1321 või meiliaadressil tht@raad.tartu.ee. Registreerumisel teatada kõigi nelja meeskonnaliikme nimi ja vanus. Kellel meeskonda pole, saab kirja panna end üksikosalejana, kellest komplekteeritakse meeskonnad 20. septembril enne starti.

Tagasi üles