Päästekeskuse komandod avavad Eesti tuletõrje päeva puhul külalistele uksed

Uksed avab ka Annelinna komando.

FOTO: Sille Annuk

Täna kell 13–16 on Lõuna-Eesti päästekomandodes uksed kõigile avatud, et koos külalistega tähistada organiseeritud tuletõrje 100. aastapäeva ja ühtlasi vanavanemate päeva, aga et rääkida ka ohutusest ja päästjate tööst.

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik teatas, et oodatud on kõik, eriti aga pered koos vanavanematega, kes on ohtude poolt sageli haavatavamad ning kellele kuluvad nõuanded ja abi alati ära. Igas komandos loositakse külastajate vahel välja tulekustutustekk.

Tartumaal avavad uksed Annelinna, Tabivere ja Alatskivi komando ning Rõngu vabatahtlikud päästjad. Jõgevamaal saab pilgu heita Jõgeva ja Mustvee komandosse.

Valgamaal teevad uksed külalistele valla Valga, Tõrva ja Otepää komando, Viljandimaal Viljandi, Mustla, Suure-Jaani ja Abja-Paluoja komando ning Kolga-Jaani vabatahtlikud, Põlvamaal Põlva ja Räpina komando ning Saverna vabatahtlikud, Võrumaal Võru, Vastseliina, Antsla ja Mõniste komando.

Sada aastat tagasi

7. septembril 1919 asutasid vabatahtlikud tuletõrjeseltsid Tallinnas Estonia teatris Eesti üleriigilise tuletõrjeliidu. Sellega pandi seaduslik alus üleriigilisele ühisele vabatahtlikule tuletõrjetegevusele. Tänapäeval tähistatakse septembrikuu seitsmendal päeval Eesti tuletõrje päeva.

«Eesti tuletõrje- ja päästekomandod on osa eesti kultuurist. Nii oli see ka sada aastat tagasi. Vabatahtlikud tuletõrjeühingud olid kogukondliku tegevuse südameks esimese Eesti iseseisvumise ajal,» ütles Eesti tuletõrjeliidu juhatuse esimees Toomas Henk. «Praegu on küll sajanditaguse ajaga võrreldes elu tundmatuseni muutunud nii maal ja linnas kui ka merel, aga vabatahtlikud päästjad koos oma kogukondadega on endiselt elu eestvedajad ja väärtustajad Kuressaarest Narvani ja Lüllemäelt Nõvani.»

Eesti tuletõrje 100. aastapäeva puhul tuli käibele margiplokk.

FOTO: Repro

Tagasi üles
Back