N, 21.09.2023

Tartu Maarja kiriku heaks laekub annetusi laiast maailmast

Facebook
Comments
Tartu Maarja kirik.
Tartu Maarja kirik. Foto: Margus Ansu

Tartu Maarja kiriku taastamistöödeks on annetatud vajaminevast miljonist eurost veerand. Täna kogutakse kodutütarde abiga annetusi Eesti kaubanduskeskustes ja üle maailma kõikjal, kus elavad eestlased, sest kirikukalendris on neitsi Maarja sündimise päev ja rahvakalendris ussimaarjapäev.

Kõikidele toetajatele tänuks esinevad täna kell 14 kirikus sopran Kristina Vähi ja pianist Tiina Kärblane. Kontserti peetakse Pille Lille muusikute fondi abiga.

Kiriku torni taaspüstitamine on renoveerimisprojekti oluline teetähis.

«Kõikidel soovijatel on võimalik torniehituses kaasa lüüa: arvestades, et ühe ehituskivi hind on umbes viis eurot, vajame veel 150 000 ehituskivi. Toetades sihtasutust viie euroga, annetate meile ühe kivi torni ladumiseks,» ütles Tartu Maarja kiriku sihtasutuse juhataja Silvia Leiaru. «Usume ja loodame, et saame torni taastamiseks vajaliku toetuse järgmiseks aastaks kokku. Oleme taotlenud toetust ka Eesti Vabariigi valitsuselt.»

Tänavu on annetusi kogunud üle 50 vabatahtliku, raha on laekunud nii ettevõtjatelt ja eraisikutelt kui ka kogudustelt Eestist, Soomest ja Ameerikast. Suurim toetaja on Tartu linn.

Suvel aitasid raha koguda liitlasvägede esindajad. «Tahame neid südamest tänada,» lisas Leiaru. «Samuti oleme tänulikud Eestimaa kogudustele, kus on juba pandud kokku annetus või kus veel sel pühapäeval toimuvad korjandused Maarja kiriku taastamise heaks.»

Annetusi torni taastamiseks kogutakse pühapäeval kell 13–16 kaubanduskeskustes kogu Eestis kodutütarde abiga. Annetuskohtade täpset nimekirja saab vaadata siit. Avatud on ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha see, kes helistab numbril 900 1842 (annetuseks 5 eurot), 900 1941 (10 eurot) või 900 2019 (50 eurot).

Nimelise annetuse saab teha Tartu Maarja kiriku sihtasutuse kontole EE132200221021269201 Swedbankis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles