Valvsad kaasliiklejad peatasid Jõgevamaal raskes joobes autojuhi

Politsei tabas tänu valvsatele kaasliiklejatele roolist raskes joobes mehe

FOTO: Lõuna prefektuur

Eile õhtupoolikul peatasid tähelepanelikud liiklejad Jõgevamaal Põltsamaal ringi sõitnud joobes juhi, kes oli põhjustanud mitu liiklusohtlikku olukorda ning oli selgelt enesele ja teistele ohtlik.

Teisipäeva õhtul kella 19.30 paiku sai häirekeskus teate joobekahtlusega juhist, kes liikus Põltsamaal helerohelise Mazdaga ringi, kaldus pidevalt vastassuunavööndisse, sõitis üle äärekivide ning ohustas oma tegevusega kaasliiklejaid. «Politseile joobes juhist teada andnud liikleja kirjeldas, et Põltsamaalt Väike-Kamari poole liikunud Mazda kaldus ühel hetkel vastassuunavööndisse, kus oleks kokku põrganud vastu liikunud sõidukiga. Laupkokkupõrkest päästis vaid vastu tulnud juhi kiire reaktsioon ning äkiline manööver paremale teekraavi. Õnneks teelt välja sõitnud juht ega masin viga ei saanud ning ohtu sattunud juhil õnnestus oma autoga kraavist välja sõita ja joobes sohvrile järele võtta,» kirjeldas Jõgeva patrullpolitseinik Arsi Alavere.

Ta lisas, et joobes sohvrit olid märganud ka teised liiklejad, kes üheskoos ohtliku juhi auto Pikknurme-Põltsamaa teel kinni pidasid ning politseinike jõudmise sündmuskohale ära ootasid. «Joobnuna roolis olnud mehel oli tükk tegemist autost välja saamise ja püsti seismisega, rääkimata siis autojuhtimisest. Mõõtsime auto roolis olnud mehel raske joobe, kõrvaldasime ta juhtimiselt ning viisime esmalt arestikambrisse kainenema,» vahendas teatele reageerinud patrullpolitseinik.

Alavere ütles, et eile õhtul kangelaslikult käitunud kaasliiklejate tegutsemine näitab ilmekalt, kuidas järjest jõulisemalt kasvab sallimatus liiklust ohustavate joobes juhtide vastu. Statistikastki nähtub, et võrreldes mullusega on Lõuna-Eesti liiklejad üha enam võtnud oma südameasjaks teed ja tänavad joobes juhtidest puhtad hoida. Kui mullu kõrvaldati aasta jooksul tähelepanelike inimeste vihjete peale liiklusest ligemale 350 roolikeerajat, siis tänavu on kogukonna abil rooli tagant ära nopitud juba 254 purjutanud sohvrit.

Alavere tänab nii eilseid julgeid liiklejaid kui ka kõiki teisi, kes ohtu märganuna sellest politseile teada annavad või suisa ise ohtliku juhi peatavad.

Tagasi üles
Back