Kavastus alustas tööd Eesti moodsaim liimpuittalade tootmisliin

Palmako tsehh Kavastus.

FOTO: Palmako

Liimpuidutootja Palmako võttis Kavastus asuvas liimpuidutsehhis kasutusele innovaatilise tootmisliini, mis muudab tootmise senisest tõhusamaks ning tootevaliku suuremaks ja kliendikesksemaks.

Uus liin projekteeriti lähtudes ettevõtte vajadustest ja eesmärgist ressursse paremini ära kasutada ning vähendada seeläbi ka tootmise keskkonnamõju.

Tootmisliini kontseptsioon loodi maailmas tunnustatud spetsialistide koostööna. «Uus lahendus muudab tootmisliini logistiliselt terviklikuks, kogu tootmistegevuse kiiremaks ja paindlikumaks. Tervet protsessi optimeeritakse ja juhitakse spetsiaalse arvutitarkvara abil, mille tulemusena minimeeritakse ladustamise ja sisemise logistika käigus tekkivaid kadusid,» selgitas AS Palmako juhatuse esimees Rain Raudsepp.

Uus liin võimaldab toota kuni 18 meetri pikkusi ja maksimaalselt 1280 mm kõrgeid liimpuittalasid. «Kui seni olid toote maksimumdimensioonid meile oluliseks piiranguks, siis nüüd see probleem leevendub,» ütles Raudsepp.

Tootmisjuht Silver Simensoni sõnul saab nüüdsest pöörata suuremat rõhku ka tellimuspõhiste toodete valmistamisele. Kuigi kogused võivad sel puhul olla väikesed ja tööd erinäolised, on uue täisautomaatse tootmisliini abil võimalik teha tööd kiirelt, samas kvaliteetselt ja konkurentsivõimelise hinnaga.

Uue investeeringu maksumus on 12 miljonit eurot, millest kaks miljonit eurot tuli toetusena keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) kaudu Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist.

Palmako liimpuittooteid müüakse Construct by Palmako kaubamärgi all. Brändi missioon on aidata tellijal säästa materjali, aega ja energiat, pakkudes efektiivseid konstruktsioonipuidu terviklahendusi.

AS Palmako on Eesti juhtiv freesprussist aiamajade, liimpuidu, ümarfreesitud ja süvaimmutatud puittoodete tootja ja turustaja. Lisaks kuuluvad Palmako tootevalikusse  puitkarkasskonstruktsiooniga elumajad ning küttegraanulid. Ettevõtte neljas tehases valmib üle 51 000 puitmaja, ligi 27 000 kuupmeetrit liimpuittooteid, üle 24 000 kuupmeetri süvaimmutatud aiatooteid ning 46 000 tonni graanuleid aastas, mis turustatakse laialdase edasimüüjate võrgustiku kaudu peamiselt Euroopas. Palmako kuulub Eesti suurimasse puidu- ja metsatööstuskontserni Lemeks Grupp.

Tagasi üles