Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Selgusid Tartu parimad ettevõtjad

Tartu raekoda. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Tartu linnavalitsus kinnitas tänasel istungil konkursi «Parim ettevõtja 2018» tulemused. Enim töökohti lõi eelmisel aastal osaühing Torm Metall, eksporti kasvatas kõige enam osaühing Data Print, kiireima kasvuga väikeettevõte oli aktsiaselts Aasta Auto ning suurettevõte aktsiaselts Olerex.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul oli 2018. aasta ettevõtlusele tervikuna hea aasta. Ta ütles, et olukorda ilmestab kogumüügitulu ja kogukasumi kasv ning aktiivne investeerimistegevus. Samas on ettevõtjate jaoks suurteks väljakutseks nii tööjõunappus aga ka palgasurvest tulenevalt üha kasvavad tööjõukulud ning sellega kaasnev vajadus automatiseerimisse investeerida. «Kuna Tartu iduettevõtluse sektor on aasta-aastalt kasvanud ning meie ettevõtlusmaastikul järjest olulisemal kohal, siis esmakordselt tunnustab linnavalitsus eraldi ka silmapaistvaimat iduettevõtet,» rääkis Tamm. 

Enim töökohti loonud osaühing Torm Metall on Tartus tegutsev ja kiiresti arenev metallitöötluse ettevõte, kus toodetakse erinevaid vabaajatooteid ning pakutakse mitmekülgset tootmisteenust. Suurem osa ettevõtte toodangust eksporditakse. Ettevõtte müügitulu oli 9,7 miljonit eurot ja töötajaid 109. Juurde loodi 22 töökohta.

Suurim ekspordi kasvataja osaühing Data Print on paindlik ja kiiresti arenev flekso- ja digitrükikoda. Ettevõtte teenindusvaldkonnad on seotud toiduaine-, joogi-, ravimi- ja keemiatööstusega. Ettevõtte müügitulu oli 12 miljonit eurot ja nende ekspordimaht kasvas üle kahe korra.

Kiire kasvuga väikeettevõtja aktsiaselts Aasta Auto on Volkswageni ja Škoda ametlik esindaja Lõuna-Eestis ja Audi kaubamärgi järelteenindaja. 2018. aasta müügitulu oli 24,8 miljonit eurot, mis oli 15,4 protsenti suurem kui 2017.aastal. Puhaskasum suurenes võrreldes eelneva aastaga üle veerandi. Ettevõttes töötab 49 inimest.

Kiire kasvuga suurettevõtja aktsiaselts Olerex on 1994. aastal asutatud Eesti kütusefirma, kelle müügivõrku kuulub tänaseks juba üle 95 täisteenindusjaama ja kiirtankla üle Eesti. Ettevõtte müügitulu oli 384 miljonit eurot, kasv võrreldes mullusega 52 miljonit. Eestisse tervikuna loodi juurde 33 töökohta ja kasum oli 2,4 miljonit eurot.

Lisaks tunnustatakse parima ettevõtja konkursil ka erikategooriate parimaid, mille on välja valinud Tartu ettevõtluse tugistruktuurid. 

Tartu parima ettevõtja konkursil said osaleda kõik ettevõtjad, kelle üks tegevuskoht asus Tartus. Parimad selgitatakse välja ettevõtjate majandusnäitajate põhjal, alusandmetena kasutatakse äriregistrile enne 1. juulit 2019. a esitatud 2018. a majandusaasta aruandes esitatud majandusnäitajaid. Arvestatakse järgmisi kriteeriume: töötajate keskmise arvu muutus, ekspordimahu ja kasumi muutus.

Parimate ettevõtjate autasustamine toimub 26. septembril. Tartu parimaid ettevõtjaid on valitud alates 1998. aastast.

Erikategooriate parimad: 

  • Koostöös sihtasutusega Tartumaa turism valiti 2018. aasta turismiteoks Kammivabriku sündmuskeskus, mille lõi aktsiaselts Estiko Investeeringud. 
  • Tartu kutsehariduskeskuse parim koostööpartner oli Astro Baltics osaühing.
  • Koostöös Tartu biotehnoloogia pargiga tunnistati edukaimaks meditsiini ja eluteaduste valdkonna ettevõtjaks aktsiaselts Kliinik Elite. 
  • Edukaim alustaja Tartu loomemajanduskeskuses oli osaühing Metallistuudio
  • Tartu teaduspargi aasta ettevõtteks valiti osaühing Evikon MCI
  • Silmapaistvaim iduettevõte on osaühing Fractory Solutions 
  • Tartu ülikooli spin-off ettevõtteks valiti aktsiaselts Airel. 
Tagasi üles
Back