Raul Oreškin loobub Tartu Uue Teatri juhi ametist (2)

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Raul Oreškin.
Raul Oreškin. Foto: Sille Annuk

Tartu Uue Teatri juht Raul Oreškin teatas, et 31. august on tema viimane päev selles ametis. Jätkuvalt tegutseb ta Voronja galeriis.

Uue Teatri juhi kohale asus Raul Oreškin oktoobris 2015, kui Ivar Põllu hakkas tegutsema  loovjuhi ametis.

«Ajal, mil olin oma tegemistega puntras, usaldas Tartu Uus Teater mind ja võttis mu meeskonda, kus enda ja teiste unistusi koos ellu viiakse,» teatas Oreškin täna. «Sain teada, et teatrimaagia on müüt ning et elu pole teater. Või oli see nüüd vastupidi?»

Viimasel tööpäeval Uues Teatris meenutas ta, et sel suvel pikalt haiguslehel olles leidis ta järelemõtlemiseks aega ja jõudis äratundmiseni, et soovib edaspidi pühenduda Voronja galerii tegemistele.

«Mitmed võsud, mis sel suvel ja varemgi hargnema on hakanud, võivad elujõuliseks kasvada, aga vajavad veel aedniku kätt. Tahan olla see aednik,» lisas ta. «Ega ma täpselt isegi veel tea, kuidas see kõik toimima hakkab, aga õnneks on mul alati jagunud usku sellesse, mille ette võtan. Nii ka sel korral. Kuigi meel on pisut kurb, tuleb tunnistada, et olen samas ka õnnelik, andes oma unistustele ruumi ja jõudu.»

Raul Oreškin on kõrghariduse omandanud noorsootöö erialal Tallinna pedagoogilises seminaris ja õppinud Tartu ülikooli magistriõppes haldusjuhtimist. Ta on töötanud Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna ja noorsooteenistuse juhatajana, Tartu loomemajanduskeskuse tegevjuhina ja kultuuriministeeriumi kunstide asekantslerina.

Oreškin on sel suvel kuuendat tegevusaastat tähistanud Voronja suvegalerii eestvedaja. Möödunud sügisel pälvis ta oma jutukogu «Kui ma vananen ...» eest Betti Alveri nimelise kirjanduspreemia.

Tagasi üles