N, 2.02.2023

Riffarrica lajatab eesti jõulise rififolgiga Egiptuses ja Lätis

Riffarrica lajatab eesti jõulise rififolgiga Egiptuses ja Lätis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Riffarricas teevad muusikat Kulno Malva (vasakult) ja Kristjan Priks.
Riffarricas teevad muusikat Kulno Malva (vasakult) ja Kristjan Priks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Egiptuse rannikulinnas Aleksandrias elab üle viie miljoni elaniku. Kui paljud neist lähevad 18. augustil selle linna uhke välimusega raamatukogu kõrvale vabaõhulavale kuulama eestimaist rififolki mängivat Riffarricat, ei ole veel teada. Küll on aga juba selgunud, et sama kahemehebändi torupill jõriseb viisi ja trummid lajatavad rütmi 23. augustil Riias Lucavsala saarel, kuhu oodatakse publikuks umbes 20 000 inimest.

Vahemere ääres Aleksandrias peetakse 17. rahvusvaheline suvefestival. Riias esineb Riffarrica ainukese Eesti bändina suurel muusikasündmusel, millega tähistatakse Balti keti 30. aastapäeva.

Riffarricas mängib löökpille Kristjan Priks. Torupillimees Kulno Malva on ühtlasi akordionist. Laulavad mõlemad. Nii saavad eesti rahvalaulude ürgsest jõust osa neil päevil egiptlased ja lätlased ning nende külalised laiast maailmast.

«Ootame esinemist nii Aleksandrias kui ka Riias väga,» ütles Kulno Malva. «Meid on sel suvel Eestis väga hästi vastu võetud, kontserte Viljandi, Viru ja Seto folgil on saatnud suurepärane tagasiside. Eks väike ärevus on küll sees, et kuidas nii erinevas kultuuriruumis nagu Egiptus meie muusika inimestele mõjub. Aga arvan, et oleme seal oma jõuliste riffide ja regilauludega päris eksootilised ja omanäolised.»

Märksõnad
Tagasi üles