Avatud on Tartu teadushuvihariduse juhendajate stipendiumikonkurss

Tartu Postimees
Copy
Linn annab loodus-, tehnika- ja täppisteaduste ringijuhendajatele enesetäienduseks välja kakskümmend 2000-eurost stipendiumi.
Linn annab loodus-, tehnika- ja täppisteaduste ringijuhendajatele enesetäienduseks välja kakskümmend 2000-eurost stipendiumi. Foto: Marko Saarm / Sakala

Algavaks õppeaastaks annab Tartu linn loodus-, tehnika- ja täppisteaduste ringijuhendajatele enesetäienduseks välja kakskümmend 2000-eurost stipendiumi. 

Esimest korda väljaantavat stipendiumi võib taotleda Tartus loodus-, tehnika- ja täppisteaduste huviringi juhendav inimene, kellel on vähemalt ühe õppeaasta pikkune kogemus huvikooli õpetaja või ringijuhendajana. 

Noorsooteenistuse juhataja Piret Talur selgitab, et stipendiumi toel võib arendada nii erialaseid kui ka üldpedagoogilisi teadmisi ja oskusi, näiteks on väga oodatud taotlused, mis hõlmavad pädevuste suurendamist, lõimimaks puuetega noori tavapärasesse õpperühma. Kululiikide piirangut ei ole. Taluri sõnul kuulub enesetäiendamise hulka näiteks töövarjuna tegutsemine innovaatilises huvikoolis, koolitustel ja konverentsidel osalemine ning veebipõhiste kursuste läbimine.

Stipendiumi saamise eeltingimus on see, et stipendiaat juhendab algaval õppeaastal vähemalt üht valdkondlikku huviringi. 

Taotlemine toimub Tartu linna infosüsteemis, tähtaeg on 1. september. 

Stipendiumi rahastatakse riigi huvihariduse ja huvitegevuse lisatoetusest kohalikele omavalitsustele. Kogu 2019. aastal Tartu huvihariduse ja huvitegevuse kitsaskohtade lahendamiseks planeeritud toetus on üle pool miljoni euro. Riigi toetusega ei asendata, vaid täiendatakse oma eelarvest kaetavaid kulusid. Tartu linna eelarve noorte huvitegevusele ja huviharidusele on riigi toetust arvestamata ligikaudu 6,3 miljonit eurot aastas. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles