Suri Tartu Herbert Masingu kooli juht Tiina Kallavus

Aime Jõgi
, ajakirjanik
Copy

Reede öösel vastu laupäeva suri pärast rasket haigust 54-aastasena Tartu Herbert Masingu kooli direktor Tiina Kallavus.

Kooli arendusjuht Siim Värv ütles, et Tiina üks viimaseid palveid oli, et kooliperele saaks edasi öeldud, et ta on neid kõiki tingimusteta armastanud. «Mulle endale näib, et see lause, see soov iseloomustab Tiinat väga hästi,» lausus Siim Värv.

Tiina Kallavus oli erivajadustega laste õpetamise ja rehabilitatsiooni eestkõneleja, kasuperede koolitaja, koolijuhtide eestvedaja Tartus ning erikoolijuhtide ümarlaua looja. Tartu Herbert Masingu kooli juhtis ta alates 2005. aastast.

Kui Tiina Kallavus sai 2017. aastal presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi, ütles ta, et see tähendab väga palju kogu valdkonnale, kus ta tegeleb.

«Kõik, mis minus on, on tänu kõigile neile, kellega ma elus olen kokku puutunud, alustades oma emast ja isast, oma kolmest imelisest lapsest, kõikidest toredatest töökaaslastest ja nendest põnevatest lastest, kellega on mul olnud õnn kohtuda. Lapsed on ju kõige suuremad õpetajad ja tänu nendele me olemegi nii head emad, õpetajad, eripedagoogid, logopeedid, sotsiaalpedagoogid,» rääkis ta siis.

2018. aastal pälvis Tiina Kallavus ka Tartu maakonna teenetemärgi Kuldne Tammeoks.

Tiina Kallavus omandas elu jooksul nii eripedagoogi, sotsiaaltöötaja kui ka muusika- ja mänguterapeudi eriala. Ta töötas aastaid Ida-Virumaa maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna peaspetsialistina ja lastekaitsespetsialistina.

Tiina Kallavuse viimane sünnipäev oli kümne päeva eest. Ta sündis 30. juulil 1965. aastal Tartus.

Tiina Kallavuse ärasaatmine on 17. augustil kell 11 Tartu Jaani kirikus. Ärasaatmise korraldajad paluvad lilli ja pärgi mitte tuua, vaid teha annetus Tartu Herbert Masingu kooli uue maja toetuseks. Selle maja valmimine oli Tiina Kallavuse südamesoov.

Arveldusarve numbri leiab Tartu Herbert Masingu kooli kodulehelt.

Kõigil, kes teda tundsid, on praegu väga kurb. Sügav kaastunne lähedastele!

Tagasi üles