Juhtimisõiguseta Läti rekajuht pandi kümneks päevaks pokri

Liikluspolitsei.

FOTO: Küllike Rooväli

Nädala algul tabas politsei Tartumaal juhtimisõiguseta veokijuhi, kes peeti kinni ja viidi arestimajja. Eile otsustas kohus, et Lätist pärit veokijuht veedab järgmised 10 päeva arestis.

6. augusti hommikul kell 9 peatasid liikluspolitseinikud Tartumaal Elva vallas kontrolliks saepuruplaate vedanud Scania veoki.

«Veoki roolist vaatas politseinikele vastu noor mees, ent isikukontrolliks esitas ta ametnikele keskealise mehe juhikaardi. Politseinikud selle triki õnge ei läinud. Juht võttis pika vestluse peale taskust siiski välja oma isikutunnistuse ning sai ilmsiks, et tegu on 29-aastase Läti mehega, kel püüd oma koormaga Narva jõuda. Kontrollimisel ilmnes seegi, et masina roolis olnud mehel puudus igasugune juhtimisõigus ning ka sõidumeerikus kasutatud juhikaart ei kuulunud talle,» kirjeldas Tartu patrulltalituse vanemkomissar Gunnar Rätsepuu juhi poolt toime pandud seaduserikkumisi.

Rekajuht viidi kontrollimise järel otsejoones arestimajja, kus ta jäi ootama kohtuistungit ja karistust. Eile määras kohus 29-aastasele veokijuhile kümme päeva aresti, mida ta otse kohtusaalist kandma asus.

Tartu patrulltalituse vanemkomissar Gunnar Rätsepuu nentis, et sellised seaduserikkumised ja ükskõiksed juhid kahjustavad olulisel määral ausa ettevõtmise tavasid ning määrivad ausate ja korralike veokijuhtide ja transporditeenuse pakkujate mainet.

«Rääkimata veel ohust, mida vastava väljaõppe ja vajalike oskusteta raskeveokijuhid liikluses põhjustavad,» lisas Rätsepuu.

Tagasi üles