Politsei tabas Jõgevamaal vähemalt seitsmes sissemurdmises kahtlustatavad

Murdvaras. Pilt on illustratiivne

FOTO: SCANPIX

Suve hakul hakkasid Jõgevamaal sagenema vargused maamajadest, suvilatest ning nende kõrvalhoonetest. Varastati kõike, mida kergelt  ja kiirelt kätte sai. Politseitöö tulemusel peeti augusti algul kinni kolm isikut, keda on alust kahtlustada Jõgevamaal toime pandud vargustes.

Alates juunikuust sagenesid Jõgevamaa eri paigus sissemurdmised suvilatesse ja maakodudesse, kust varastati peamiselt majapidamistehnikat, aiatööriistu ja ehitustarvikuid, aga ka kõike muud, mida õnnestus kergelt kätte saada, kiirelt ära viia ja mugavalt maha müüa. Ka langes varaste saagiks hinnaline müntide ja mõõkade kogu.

Politsei alustas nende juhtumite selgitamiseks kriminaalmenetlusi, sündmuskohtadelt koguti tõendeid, ekspertiisideks võeti proove ning kurjategijate jälgi asusid ajama kogenud politseiuurijad.

«Paar kuud väldanud uurimises kogutud infole tuginedes, tõendeid kõrvutades ning saadud lisainfot analüüsides sai politsei piisava pildi sellest, keda neis sissemurdmistes kahtlustada. Augusti algul pidas politsei Jõgevamaal toime pandud vargustest kahtlustatavatena kinni 30-aastase naise ning 40- ja 46-aastase mehe,» märkis Jõgeva menetlusgrupi juhtivuurija Veiko Kõre. Ta lisas, et kolme isikut kahtlustatakse esialgu vähemalt seitsmes Jõgevamaal toimepandud sissemurdmises varguse eesmärgil. Vargusjuhtumite uurimine jätkub käimasolevas kriminaalasjas.

Politseikapten Kõre tänas seejuures kohalikke, kes on politseile jaganud infot nii varguste kohta kui ka muudest tähelepanekutest piirkonnas liikunud kahtlaste isikute ja sõidukite kohta. «Iga infokild või tähelepanek oli politseinikele väga oluline ning aitas samm-sammult vargusi toime pannud isikute tuvastamisele ja kinnipidamisele kaasa,» kirjeldas juhtivuurija.

Kõre lisas, et kuigi varguses kahtlustatavad on tabatud, ei tohi kohalikud siiski valvsust kaotada. «Mitmetel juhtudel olid tööriistad ja muud esemed lihtsasti kättesaadavad, olgugi et maakond elas teadmises, et vargad on järjepidevalt liikvel. Lukustatud uksed, väärtuslikumate tööriistade ja tehnika märgistamine ning võimaluse korral ka valveseadmete paigaldamine on vaid mõned võimalused oma vara kaitsmiseks,» soovitas juhtivuurija.

Tagasi üles