Väntorelid mängivad nädalavahetusel Tartus ja Jõgeval

Väntorelid kõlasid Tartus ka möödunud aasta augustis, siis anti üks kontsert näiteks Jaani kirikus.

FOTO: Margus Ansu

Täna algavad Tartus rahvusvahelised väntorelimängijate suvepäevad, mille käigus esinevad muusikud kolme päeva jooksul mitmel pool Tartus ja Jõgeval.

Esimene tervituskontsert on täna kell 15.30 Raekoja platsil, kõige suurem kontsert toimub aga laupäeval kell 14 Jaani kirikus, kus astuvad üles üheksa riigi muusikud oma rahvuslike paladega.

Üritusel esinevad lisaks Eesti väntorelimängijate ka Soome, Norra, Rootsi, Taani, Leedu, Mehhiko, Slovakkia ja Saksamaa muusikud.

Soomest tuleb Tartusse kolmandat korda endine raadioajakirjanik Markku Karvonen, kes samuti seda pilli mängib. Tema sõnul on siinne festival saavutanud hea maine üle maailma ja paljud muusikud, kes on varem Tartus käinud, tulevad siia hea meelega tagasi.

Väntorel huvitab Karvoneni ajaloo pärast, lisaks on see lõbus pill, mida saab edukalt mängida isegi ilma muusikahariduseta. Talle on Tartu festival tähtis, sest see hoiab väntorelitraditsioone elus.

Täna jõuavad väntorelimängijad ka Jõgeva kultuurikeskuse ja Kuremaa veski juurde. Väntorelite suvepäevade korraldaja Ingrid Kalev ütles, et Jõgevale lähevad nad esinema selleks, et muusikat loodusesse viia ja pilli Jõgeva rahvale näidata.

Homme esinevad väntorelimängijad uuesti Tartus, kus esimene kontsert algab kell 10 Küüni tänaval toidu- ja veinifestivali laval. Kell 12 esinevad orelimängijad koos kolme klouni ja üllatustega lastele mõeldud kontserdil Tartu kaubamaja kõrval mänguväljakul. Kell 19 on Antoniuse hotelli suveterrassil klubiõhtu väntorelite muusika saatel. Vahepeal, kell 16 toimub mänguasjamuuseumis seminar instrumendi kohta.

Pühapäeval esinevad väntorelimängijad Tammelinna kodukohvikute päeval.

Suvepäevade lõpukontsert algab kell 13 Tartu ülkooli botaanikaaias.

Tagasi üles