Tartus ja Jõgeval mängivad nädalavahetusel väntorelid

Väntorelimängijad Tartus mullustel suvepäevadel.

FOTO: Ingrid Kalev

Reedel algavad Tartus rahvusvahelised väntorelimängijate suvepäevad, muusikud esinevad kolme päeva jooksul mitmel pool Emajõelinnas ja Jõgeval.

Esimene tervituskontsert on reedel kell 15.30 Raekoja platsil, kõige suurem kontsert toimub aga laupäeval kell 14 Jaani kirikus, kus astuvad üles üheksa riigi muusikud oma rahvuslike paladega. 

Üritusel esinevad lisaks Eesti väntorelimängijate ka Soome, Norra, Rootsi, Taani, Leedu, Mehhiko, Slovakkia ja Saksamaa muusikud.

Soomest tuleb Tartusse kolmandat korda endine raadioajakirjanik Markku Karvonen, kes samuti seda pilli mängib. Tema sõnul on siinne festival saavutanud hea maine üle maailma ja paljud muusikud, kes varem Tartus käinud on, tulevad siia hea meelega tagasi.

Väntorel huvitab Karvoneni ajaloo pärast, lisaks on see lõbus pill, mida saab edukalt mängida isegi ilma muusikalise hariduseta. Talle on Tartu festival tähtis, sest see hoiab väntorelitraditsioone elus.

Reedel jõuavad väntorelimängijad ka Jõgeva kultuurikeskuse ja Kuremaa veski juurde. Väntorelite suvepäevade korraldaja Ingrid Kalev ütles, et Jõgevale lähevad nad esinema selleks, et muusikat loodusesse viia ja pilli Jõgeva rahvale näidata.

Laupäeval esinevad väntorelimängijad uuesti Tartus. Esimene kontsert toimub kell 10 Küüni tänaval toidu- ja veinifestivali laval. Kell 12 esinevad orelimängijad koos kolme klouni ja üllatustega lastele mõeldud kontserdil Tartu kaubamaja kõrval mänguväljakul. Kell 19 algab Antoniuse hotelli suveterrassil klubiõhtu väntorelite muusika saatel. Vahepeal, kell 16 on mänguasjamuuseumis seminar instrumendi kohta.

Pühapäeval esinevad väntorelimängijad Tammelinna kodukohvikute päeval. Suvepäevade lõpukontsert botaanikaaias algab kell 13.

Tagasi üles