K, 29.06.2022

Tartu ülikool otsib ettevõtteid, kes pakuks IT-magistrantidele praktikat

Aet Rebane
, ajakirjanik
Tartu ülikool otsib ettevõtteid, kes pakuks IT-magistrantidele praktikat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viimase kahe lennu IT-tööstusmagistrandid.
Viimase kahe lennu IT-tööstusmagistrandid. Foto: Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut

Tartu ülikooli IT-tööstusmagistrantuur on arvutiteaduse instituudi magistriõppe vorm, millest vähemalt poole läbib üliõpilane partnerettevõttes. Nii saab ettevõte teha koostööd instituudis välja valitud üliõpilasega. Saadud kogemuse vormistab ta magistritööks, mis põhineb partnerettevõtte vajadustel.

Arvutiteaduse instituudi ettevõtlussuhete spetsialisti Anastasiia Shevchenko sõnul loodi 2018. aastal uus õppevorm selleks, et õppurid saaksid tugeva erialase praktikakogemuse. Ettevõtete jaoks on praktikakoha pakkumine hea võimalus värvata magistriõppe lõpetanud spetsialist, kes ettevõtte toimimist juba tunneb. 

«Üliõpilane õpib IT-tööstusmagistrantuuris personaliseeritud õppekava alusel, mille oleme kohandanud ettevõtte arengusuundadele,» selgitas Shevchenko. «Lisaks on ettevõttel võimalus suunata üliõpilast läbima ka neid õppeaineid, mis toetavad nii tema erialaste kui ka ülekantavate oskuste arengut ja tööd ettevõttes,» lisas ta.

Pipedrive kiidab

«Selle programmi loomine ülikoolis on väga väärt initsiatiiv ja Pipedrive aitab hea meelega selle edule kaasa,» ütles müügitarkvara arendava ettevõtte Pipedrive arendusjuht Marko Nõu. 

«IT-tööstusmagistrantuuris saab tudeng turvalises ja toetavas keskkonnas maitsta reaalset tarkvaraarenduse elu ning suure osa oma õppetööst meiega siduda,» selgitas Nõu. «Meie saame aga oma tiimi värsket ja tarka verd. Üliõpilase panus on uuenduslik ja võib osutuda just selleks, mis meid konkurentidest eristab,» arvas Nõu.

Tänavu kevadel lõpetas Tartu ülikooli IT-tööstusmagistrantuuri esimene lend. Üliõpilased veetsid suure osa oma õpinguajast masinõppe ja andmeteaduse kompetentsikeskuses STACC, tarkvara- ja geoinfosüsteemi ettevõttes Reach-U või Pipedrive’is.

Praktikohta saab pakkuda 23. augustini arvutiteaduse instituudi veebilehel.

Märksõnad
Tagasi üles