Kes otsib, see leiab politseist oma jalgratta või kuulipilduja

Tartu politseijaoskonna vanemspetsialist Katrin Kungla ootab pikisilmi mitmekümne jalgratta omanikke ning ka näiteks päevinäinud rolleri ja korraliku riigilipu omanikku oma kaotatud vajalikule varandusele järele.

FOTO: Kristjan Teedema

Korralikud jalgrattad, roller, nutitelefonid, rahakotid, võtmekimbud ja spordikotid – kõik need ja muugi kaotatud kraam ootavad Lõuna prefektuuri Tartu politseimaja laos omanikku. Aga see pole veel kõik: tänavu on politseinike kätte hoiule toodud ka paarkümmend leitud relva. Nii jalgrattaid kui leitud relvi ei otsi naljalt keegi taga.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Jääb mõistatuseks, kuidas nii head rattad üldse ära kaovad ja miks keegi neid otsi,» nentis Tartu politseijaoskonna vanemspetsialist Katrin Kungla, kes tegeleb politseisse toodud leitud-kaotatud asjadega.

Selle nädala alguses ootas Tartu politseimaja laos omanikku ligi veerandsada jalgratast. Lisaks ootavad politseis omanikke mobiiltelefonid, võtmekimbud, sularahata rahakotid ja mitu spordikotti. «Need on üsna tavapärased kaotatud asjad,» märkis varem leitud asjadega tegelenud Tartu politseijaoskonna inspektor Kirsi Randoja. «Sageli tuuakse meile ka lapsevankreid.»

On olnud ka väga erilisi kaotatud asju, näiteks Ihaste metsast leiti mõni aasta tagasi ratastool, millele keegi järele ei tulnud. Eelmisel suvel leiti Tartus Lossi 3 maja meeste WC lae vahelt mitukümmend rahakotti erinevate dokumentidega.

Praegu ootab politseis omanikku ka korralik trikoloor korraliku lipuvardaga.

Nagu jalgrattad, telefonid, võtmekimbud ja rahakotid, jõuavad politseinike kätte hoiule ka erinevad vanemad ja uuemad relvad.

Praegu on Tartus hoiul Lõuna-Eesti eri maakondadest pärit 21 leidrelva, nende hulgas üheksa sileraudset püssi, viis püstolit, kaks revolvrit, gaasipüstol ning automaat PPŠ.

Tagasi üles