Vaata iludusi Vabaduse puiesteel!
Vanasõidukid osalevad võiduajamisel ja iludusvõistlusel

Lõuna-Eesti vanatehnika klubiga Levatek on Vabaduse puiesteele Tartusse üles rivistanud 123 autot ja teisigi liikumisvahendeid.

Vanasõidukite võiduajamine algab sealtsamast kell 13.45 ning Hansa retrosõidu vingemate, stiilsemate, kiiremate ja kaunimate sõidukite autasustamine leiab aset kell 17.15.

Ka väljanäituse külastajailt oodatakse nende arvamust, et milline on kõige ilusam masin. Sedeleid selle kohta korjatakse taksopeatuse juures.

Klubi Levatek on Eestis tegutsevatest vanasõidukite klubidest üks vanemaid. Liikmete ühendav jõud on siiras soov anda uus elu kõikvõimalikule auväärsele tehnikale. Klubi kogudes leidub hulgaliselt unikaalse väärtusega tehnikat.

Kõige enam esindatud on liikumisvahendid alates jalgratastest ja tsiklitest ning lõpetades veoautode, busside ja muuga kuni tankideni välja.

Väga paljud unikaalsed eksponaadid on leidnud taastatud kujul uue pensionipõlve, säilitades sedaviisi üht tänuväärset killukest meie kõigi ajaloost.

Tänagi pälvis väga paljude tehnikahuviliste meeste tähelepanu näiteks 1917. aastal Ameerikas ehitatud Locomobile Type 48 Limousine M-7, mis oli omal ajal üks kalleimaid sõidukeid maailmas. Praegu kuulub see hästi korrastatud ajalooline masin Tarmo Uffertile.

Ameerika sõiduvahend aastast 1917.

FOTO: Aime Jõgi/mobiilifoto

Tagasi üles