iDeal kampaania

Politsei kiitis eilseid pidulisi

Sõidukid pidid pärast kontserti parklas ootama ligi tund aega.

FOTO: Jürgen Puistaja / Kanal 2

Kuigi eile väisas Raadi lennuväljal toimunud Metallica kontserti ligi 60 000 inimest, kellest paljud sealt hiljem ka edasi linna suundusid, oli politsei jaoks eilne õhtu ja öö väga rahulik. 

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk ütles, et uskumatul kombel möödus õhtu väga rahulikult ja ilma suuremate vahejuhtumiteta. «Kontserdialal üritas üks välismaalane drooni lennutada, aga kuna ta midagi ei salvestanud, andis korrakaitsja drooni hiljem tagasi,» sõnas Virk. 

Üksikud inimesed olid ka alkoholiga liialdanud ja nemad viis politsei kainenema. 

Enne kontserti ütles liikluspolitseinik Alvar Pähkel, et üks suurimaid eesmärke ja ülesandeid on sõidukite linnast välja juhtimine pärast kontserti. 

Kui kontserdikülaliste liikumine mööda Roosi tänavat Raadilt kesklinna oli sujuv ja liikus kiiresti, siis need inimesed, kes kontserdipaika autoga läksid, parklast välja ei saanud. Tartu Postimehe lugeja kirjeldas, et peale kontserti tuli neil üle tunni aja liikumatult parklas seista, enne kui nad lõpuks liikuma pääsesid.

Kui aga ükskord sõitma saadi, siis kolonn linnast välja liikus sujuvalt. Kerly Virk ütles, et kuigi autosid oli palju ja kiirused väga madalad, sai linn sõidukitest üsna kiiresti tühjaks. Seega täideti seatud eesmärk väga hästi. 

Tagasi üles