Saapavabriku hoovi tuleb kogukonnaaed

Kogukonnaaed Supilinnas. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Kristjan Teedema

Aparaaditehas alustab pühapäeval kogukonnaaia rajamist Samelini saapavabriku hoovi trükimuuseumi vastu. Aias saavad tasuta istutustünni kõik soovijad. Algatajate poolt on muld, kastmisvesi ja töövahendid. Pühapäeval paigaldatakse ühiselt esimesed istutustünnid ja arutatakse edasisi plaane.

Kogukonnaaia eesmärk on pakkuda huvilistele võimalust väikeses mahus taimekasvatuseks ja samas ka kooskäimiskohta. Aparaaditehase kogukonnaaias saavad kõik huvilised järjekorra alusel tasuta istutustünni, mida saab kasutada ühe hooaja jooksul. Lisaks on plaanis rajada aialava, kus korraldada esinemisi, seminare või muid piirkonna kokkusaamisi.

Kogukonnaaed paikneb aadressil Kastani 48e, kahe kaarhalli vahel. Aianduse kaudu on laiem eesmärk alustada tehase kõrvalhoovi roherevolutsiooni ning muuta tööstuskeskkond mõne aasta jooksul mõnusaks ajaveetmiskohaks. 

Lisainfot kogukonnaaia kohta leiab Facebooki grupist «Aparaaditehase kogukonnaaed» või otse koordinaatorilt meiliaadressil aed@aparaaditehas.ee. Tünne on veel võimalik broneerida kuni pühapäevani.

Tagasi üles