Tartu bänd Wrupk Urei üllitas kosmilise džässialbumi

Wrupk Urei uue albumi plaadikaas

FOTO: Kaspar Aus

Tartus tegutsev kuueliikmeline bänd Wrupk Urei andis välja kosmiliste kõladega džässialbumi «Wu Wei», mis ilmus ansambli Bandcamp`i lehel.

2004. aastast väikeste pausidega tegutsenud ansambli uuel kauamängival on peal 17 eksperimentaalset, eriilmelist pala.

«Eklektika on läbiv joon ja meid iseloomustab just mitmekesisus stiilide osas. Eks seda räägib enda kohta muidugi iga bänd,» ütles bändi lugude peamine aranžeerija ja klahvpillimängija Kaspar Aus.

Uuel plaadil kuuleb rohkem kui kunagi varem lauluhäält, laulavad nii Aus ise, Siim Randveer kui ka külalisvokalist Liina Leemet.

Lisaks Kaspar Ausile on Wrupk Urei liikmed Jane Aus, Siim Randveer, Lauri Randveer, Martin Tamm ja Sander Haugas, kes on juba aastaid omavahel sõbrad. Samast sõpruskonnast on välja kasvanud ka ansamblid Tartu Popi ja Roki Instituut ja Superliustik, mis mõlemad peavad praegu pausi, kuid pole tegutsemisest loobunud. Siim Randveer tegi kaaasa ka selle aasta konkursi Eesti Laul poolfinaalis ansambli Iseloomad koosseisus, esitades lauljana pala «Kaks miinust».

Kapsar Aus tõdes, et vinüül- või CD-plaadi kujul uus album ei ilmu, kuid bänd peab plaane ilmutada eraldi sünnipäevavinüül. Digitaalse albumi «Wu Wei» lood pärinevad aastatest 2013–2019, plaadi salvestas, miksis ja masterdas Martin Kikas Ö Stuudiost. Ansambli eelmine plaat «Teahupoo» ilmus 2013. aastal. Uut albumit saab kuulata siit.

Tagasi üles
Back