Variku kooli ehitajal tähtaeg läheneb, tööd jätkub veel nii hoones kui ka õues

Variku kooli Piima tänava poole jääva uue peasissekäigu katust katab muru. Murukate on ka kokku 128 kohaga rattahoidlate katustel.

FOTO: Laila Kaasik

Koolimaja ümberehitaja, OÜ Nordlin Ehitus ja Tartu linnavalitsuse vahel sõlmitud lepingu järgi peavad ehitajad sellelt objektilt lahkuma järgmisel neljapäeval, 25. juulil, kuid vara on veel hõisata. «Ehitaja on graafikust maas,» ütles Tartu linnavalituse ehitusteenistuse juht Priit Metsjärv. «Ettevõtte esindajad on optimistlikud, nad on kinnitanud, et jõuavad tööd tähtajaks tehtud, aga ma ise olen selle koha pealt pessimist.»

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eile ennelõunal oli koolimajas ametis sadakond ehitajat, töö käis igal pool ja kohati ka jooksuga: näiteks aulas panid töömehed lage ja täiesti uues spordihoones 1154-ruutmeetrise saali põrandat, üks meister sättis tualettidesse kraanikausse paika ning õues paigaldati tänavakive. Koolimaja Kopli tänava poole jääv sein oli veel tellingutes, homme peaks saabuma uues kohas, Piima tänava poolses küljes asuva peasissepääsu varikatus.

«Töö käib, meil on suur hoog sees, jõuame tähtajaks valmis,» kinnitas OÜ Nordlin Ehitus juhatuse liige Mairo Mäemets. «Variku kool on terava graafikuga töö, hoone on suur ja aega ligi aasta. Oleme seal pidevalt pingutanud, lõpus napib aega alati. Õppeblokk on sisuliselt valmis, seal pannakse mööblit paika. Ei ole midagi ületamatut see koolimaja õigeks ajaks valmis saada.»

Ohtu, et Variku kooli ligi pool tuhat õpilast ja õpetajad ei saa uut õppeaastat alustada oma majas, pole ka Priit Metsjärve sõnul ja pingelisest lõpuspurdist hoolimata on ta tulemusega rahul. «See tuleb teistmoodi kool, kus tavapäratute detailidega on paljud asjad põnevalt lahendatud,» sõnas ta. Näiteks pikki koridore ilmestavad tualettide ustel vineerist puud, kogu maja kollased radiaatorid on Itaaliast tellitud ning kõigi ruumide uste kõrval on kollases suuremas või väiksemas pildiraamis silt, mis tuletab vanu aegu meelde selles majas õppinud kunstigümnaasiumi vilistlastele.

Tagasi üles